Huawei ekran altı kamera teknolojisi

Huawei Ekran Altı Kamera Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

Huawei ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı.

Ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili bir başka önemli adımda Huawei’den geldi. Bugün paylaşılan patent görselleriyle beraber Huawei’nin ekran altı kamera teknolojisi ile ilgili ilk detaylar sızdırıldı.

Huawei bu yeni ekran teknolojisi sayesinde ekranın bütünlüğünü engelleyen çentik ve kameraları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bugün sızdırılan patent bilgilerine göre Huawei ön kamera alanı için birden fazla çözüm üzerine çalışıyor.

Sızdırılan patent görsellerinden de gözlemleyebileceğiniz üzere Huawei yeni ekran teknolojisi sayesinde bizlere ön kamera alanı için ayrı bir arayüz yapısını sunacak.

Bunun yanı sıra, sızdırılan patent görüntülerinde kameranın konumu dikkat çekiyor. OPPO geçtiğimiz hafta tanıtmış olduğu ekran teknolojisinde ön kamerayı ekranın tam ortasına yerleştirmişti.

Fakat, Huawei’nin bu kısımda Honor View 20 ve Nova 5i modelleri için ön kamera sensörünü ekranın sol üst köşesine konumlandırmayı planladığını görmekteyiz. Hemen aşağıdan Huawei’nin sızdırılan patent görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Sızdırılan Patent Görüntüleri

Huawei ekran altı kamera teknolojisiHuawei ekran altı kamera teknolojisi Huawei ekran altı kamera teknolojisi