Anasayfa Haber Bülten Dassault Systèmes, BioSerenity’nin Baş Yatırımcısı Oldu

Dassault Systèmes, BioSerenity’nin Baş Yatırımcısı Oldu

Dassault Systèmes, BioSerenity’nin B serisi fonlama turuna baş yatırımcı olarak katılıyor.

Dassault Systèmes, kronik hastalıkların teşhis ve takibinde kullanılmak üzere sensör donanımlı kumaşlar, bunlarla bağlantılı çevrimiçi uzaktan sağlık hizmetlerinden oluşan kapsamlı ve etkili bir sağlık hizmetleri çözümü geliştiren BioSerenity adlı startup şirketin 65 milyon euroluk B serisi yatırım turuna baş yatırımcı olarak katıldığını açıkladı.

Yatırım turuna BioSerenity’nin halihazırdaki üç yatırımcısı, yani BPI, Idinvest ve LBO da katıldı. Dassault Systèmes, BioSerenity’nin yönetim kurulu üyeliğini de sürdürecek.

Yatırım turu sayesinde elde edilecek finansman, BioSerenity’nin çözümlerini kalp ve damar hastalıkları, nöroloji ve uyku bozuklukları kapsamının genişletilmesine, şirketin uluslararası ölçekte büyümesine ve uzaktan sağlık hizmetlerine yönelik yeni çözümler geliştirmesine yardımcı olacak.

2014 yılında kurulan, genel merkezi Paris’te bulunan ve 3DEXPERIENCE Lab kapsamında yer alan BioSerenity, kumaş ile yapay zeka teknolojilerindeki yeniliklerden ve hasta tarafından bildirilen elektronik hasta anketi (ePRO), nesnelerin interneti ve bulut teknolojilerinden yararlanarak, giyilebilir tıbbi cihaz ve dijital hasta başı bakım çözümleri geliştiriyor.

Startup şirketi, hastanelere ve sağlık uzmanlarına, tümüyle operasyonel bakım hizmetlerinden oluşan bir portföy sunuyor. BioSerenity aynı zamanda yardımcı tanılama için anahtar teslim çözümler sağlıyor. Bu çok yönlü yaklaşım hastanelerin daha ekonomik ve etkin bir şekilde faaliyet göstermelerine imkan tanırken, hastalara doğru tanının daha kısa sürede konmasına ve tedavinin klinik ve gerçek veriler kullanılarak şekillendirilip uygulanmasına yardımcı oluyor.