Nintendo Switch Lite Duyuruldu

In Haber, Oyun by İlker Şekercioğlu1 Comment

Nintendo tarafından daha küçük boyutlarda ve daha uygun fiyatlı yeni bir Switch modeli duyuruldu. Nintendo Switch Lite, orijinal tablet ve hibrit konsoluna bir alternatif olarak tasarlanmış bir oyun cihazı olarak karşımıza çıkıyor.

Nintendo Switch Lite Özellikleri

Tamamen taşınabilir el konsolu formunda olan Switch Lite dock aracılığıyla televizyona takılamıyor. HD Rumble ve IR Motion Camera özellikleri de bu modelde sunulmuyor. Yani Pokémon Let’s Go veya 1-2 Switch gibi oyunları oynamak istiyorsanız ekstradan bir çift Joy-Con almanız gerekecek.  Nintendo eShop üzerinden oyun alırken uyumsuzluk sorunu yaratacak oyunlar konusunda da oyunculara bilgi verilecek.

Nintendo Switch LiteAyrıca, Joy-Con oyun kumandanları da ürünle bütünleştirilmiş. 1280 x 720 piksel çözünürlükte 6.2 inç yerine 5.5 inç ekrana sahip olan konsol 91.1 mm x 208 mm x 13.9 mm boyutlarında ve 275 gram ağırlığında. Orijinal modelin Joy-Con’lar takılıyken 297 gram ağırlığında olduğunu da not olarak düşelim. Batarya süresi olaraksa 3-7 saat aralığı veriliyor. Bu da yine orijinalden 30 dakika daha fazla. Renk seçenekleri olaraksa sarı, gri ve turkuaz sunuluyor.

Switch Lite Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Orijinal modelden 100 dolar daha düşük fiyatıyla 199 dolar olan ürün 20 Eylül tarihinde satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir: Nintendo Switch için Atmosphère Firmware