dauntless hellion

Dauntless Yeni Oyun Moduyla Daha Da Zorlayıcı Olacak

In Haber, Oyun by Osman Kırpat1 Comment

Fortune & Glory yaması Dauntless oyuncularına daha zorlayıcı yaratıklar, prestij sistemi ve yeni ödüller vaat ediyor.

Dauntless, tek kişilik ya da 4 kişiye kadar olan gruplar ile oynanan, ödül odaklı bir avcılık oyunu. Oyuncular kendilerini yapay zekaya sahip yaratıklara karşı sınadıkları için ortada karşılaşmaya dayalı bir sistem yok.

Bu tür oyunlarda oyuncular kimin daha iyi olduğunu anlayabilmek için genellikle görevleri tamamlama sürelerini karşılaştırılıyor. Bir görevi en hızlı tamamlayan oyuncu ya da oyuncu grubu, o konunun en iyisi kabul ediliyor. Bu oyun anlayışına speedrunning deniyor.

Dauntless oyuncuları başarılarını diğer oyuncularla paylaşabilmek için şu ana kadar sadece YouTube ve Twitch gibi platformlarından faydalanıyordu. Oyuncuların başarılarını resmi olarak kaydedebilecekleri bir oyun modu ya da sistem yoktu. 16 Temmuz‘da gelecek olan Fortune & Glory adlı yama bu durumu değiştirecek.

dauntless lady luck

Bu yamayla birlikte Ramsgate şehri Lady Luck isimli bir kaptan ile tanışacak. Kendisi ve denizcileri, Island of Trials adında devasa bir uçan adayı Ramsgate şehrine demirleyecekler. Lady Luck’tan alınan görevler ile o adaya gidip daha önce oyunda bulunan yaratıkların daha da zorlayıcı olan versiyonları ile yüzleşeceğiz.

dauntless wall of champions

Oyuncular bu adadaki zorlukların üstesinden gelerek yeni silah modları ve kozmetik ödüller kazanacak. Adada başarı gösteren oyuncuların isimleri, oyuna eklenecek olan şampiyonluk duvarına yazılacak.

Solo ve grup rekorları ayrı duvarlara yazılacak. Şampiyonluk listesi ve o adadaki yaratıklar her hafta değişecek. Yani, oyuncular sonsuza dek listenin tepesinde kalamayacaklar.

dauntless pest control

Uçan adalarda göreve çıktığımızda kesmemiz gereken bölüm sonu canavarlarından başka agresif yaratıkla karşılaşmıyorduk. Yeni yama ile beraber bu değişecek. Island of Trials görevleri sırasında smollusk adındaki salyangoz benzeri canlılarla karşılaşacağız. Bu yaratıklar zararsız gözükseler de çatışma sırasında can sıkıcı hale gelebilirlermiş.

dauntless fortune and glory

Yamayla birlikle High Skies adında yeni bir Hunt Pass sezonu da başlayacak. Hidden Blades adındaki bir önceki sezon sona erecek ve ninja temalı ödüllerinin yerini denizci/korsan temalı ödüller alacak.