Google Stadia

Google Stadia İle İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

In Haber, Oyun by Deniz Aslan1 Comment

Google Stadia hakkında yeni detaylar kullanıcılar ile paylaşıldı.

Oyun dünyasında yepyeni bir devrin kapılarını aralayacak olan Google Stadia ile ilgili yeni detaylar paylaşılmaya devam ediliyor.

Hatırlarsanız, Google lansman sırasında Stadia’nın birçok mobil cihaz tarafından destekleneceğini belirmişti. Fakat, Stadia’nın SSS sayfasında yapılan kapsamlı güncelleme ile birlikte Kasım 2019′da kullanıma sunulacak olan platformun ilk başta çok az sayıda mobil cihaz tarafından destekleneceğini görmekteyiz.

Stadia Başlangıçta 4 Telefonu Destekleyecek

Bu kısımda Google yetkililerinin paylaşmış olduğu bilgilere göre, Stadia başlangıçta Google Pixel 3, 3 XL, 3a ve 3a XL modelleri tarafından destekleneceği belirtiliyor.

Bu da Google’ın Kasım 2019‘da kullanıma sunacağı bulut oyun platformunun başlangıçta iPhone ve diğer akıllı telefon modellerine destek sunmayacağı anlamına geliyor.

Google StadiaStadia Oyunları Sonsuza Kadar Oynanabilecek

Bildiğiniz üzere, Stadia üzerinde yalnızca anlaşmalı firmaların oyunları bulunuyor. Bu yüzden sadece Google’ın anlaştığı oyun yapımcılarının oyunları bu platform üzerinden oynanabiliyor.

Hal böyle olunca ilerleyen dönemlerde söz konusu bu oyun yapımcıları ile olası bir anlaşmazlık durumda, firmanın oyunları da Stadia’nın oyun kütüphanesi üzerinden kaldırılabilir.

Yaşanacak olan bu olumsuzlukların şimdiden önüne geçmeyi planlayan Google, bu kısımda satın alınan bir oyunun sonradan Stadia kataloğundan kaldırılması durumunda oyunun sonsuza kadar kullanıcıda kalacağına şimdiden garanti veriyor.

Son olarak bu link üzerinden Google’ın yeni bulut oyun platformunda yer alacak olan tüm oyunların listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Stadia ile ilgili tüm yeni gelişmeleri de sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Hibrit Oyun Konsolu Geliştiriyor Olabilir