Qualcomm Snapdragon 215 özellikleri

Qualcomm Snapdragon 215 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

Uygun fiyatlı telefonlar için geliştirilen Qualcomm Snapdragon 215 işlemcisinin özelliklerine yakından göz atıyoruz.

Qualcomm, giriş seviye telefonları hedef alarak geliştirdiği yeni işlemcisi Snapdragon 215’i resmi olarak duyurdu. Peki, Qualcomm Snapdragon 215 özellikleri ile bizlere ne gibi yenilikler sunuyor?  Gelin, Qualcomm’un yeni nesil işlemcisine yakından göz atalım.

Qualcomm Snapdragon 215 Özellikleri

Qualcomm 215 önceki nesle göre yüzde 50 iyileştirilmiş işlemci performansı sunuyor. 2 serisindeki ilk 24 bit işlemci performansında önemli bir fark yaratıyor ve modern 64 bit uygulama desteğiyle daha iyi cihaz dayanıklılığı sunuyor. Entegre edilen Qualcomm Hexagon dijital işlemci (DSP) sayesinde dayanıklı bir performans sunan platform ile 5 günden fazla aralıksız müzik çalabiliyor.

Qualcomm Adreno 380 grafik işlemci ve ekran teknolojisi ise 10 saatten fazla video oynatılmasını mümkün hale getiriyor. Quick Charge desteği sayesinde geleneksel uygulamalara kıyasla yüzde 75 daha hızlı şarj edebilirken daha düşük güç ve ısı çıkışına sahip.

Qualcomm 215, 2 serisinde bir ilk olan çift ISP özelliğiyle çift kamera desteği sunuyor. Üçüncü parti ekosistemin desteğiyle çift kameralar optik yakınlaştırma ve derinlik algılama özellikleri sunabilecek.

13 megapiksele kadar görüntüyü yakalayabilen Qualcomm 215 aynı zamanda 2 serisinde ilk kez HD+ çözünürlük de sunuyor. Adreno 308 grafik işlemci sayesinde de Qualcomm 215 bir önceki nesle göre yüzde 28 iyileştirilmiş oyun performansı sunuyor.

Snapdragon 215 Özellikleri – Bağlantı

Evde ya da dışarıda üst düzey hücresel bağlantı için Qualcomm 215, entegre Snapdragon X5 modemle LTE Kategori 4 desteği sunuyor. Bununla birlikte daha iyi bir veri hızı için Carrier Aggregation desteğiyle indirme hızlarını 150 Mbps’ye çıkarıyor.

Qualcomm 215 aynı zamanda 2 serisinde ultra HD sesli arama özelliğine sahip ilk platform olma özelliğine sahip. Çift SIM ve çift Voice-over-LTE (VoLTE) ile birden çok SIM kullanımını mümkün kılarak kesişen yüksek kaliteli 4G LTE ses ve veri sağlıyor.

Qualcomm 215 Mobil Platformunun 2 Serisindeki İlkleri

  • 64-bit işlemci
  • Çift ISP
  • 13 MP’e kadar fotoğraf yakalama
  • Full HD 1080p video kalitesi
  • HD+ çözünürlüklü ekran desteği
  • Hexagon dijital sinyal işlemcisi ve sensör işlemcisi
  • Çift SIM ve çift VoLTE desteği
  • EVS sesli aramalar
  • Wi-Fi 802.11ac
  • Android’de NFC ödemelere destek

Çıkış Tarihi

Son olarak, Qualcomm 215‘in çıkış tarihi de yetkililer tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, Qualcomm 215 ile geliştirilen ticari cihazların 2019’un ikinci yarısında satışa sunulacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy A80 Türkiye Fiyatı Belli Oldu