Anasayfa Haber Amerika’nın Huawei Yasağı Konusu Sonunda Çözüme Kavuşuyor

Amerika’nın Huawei Yasağı Konusu Sonunda Çözüme Kavuşuyor

Amerika Huawei yasağı

Amerika Huawei yasağı konusundaki tavrını değiştirmeye hazırlanıyor.

Amerika Başkanı Donald Trump, G20 zirvesinde Huawei yasağıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Trump yapmış olduğu açıklamada Huawei’ye karşı uygulanan ambargoların kalkacağını işaret etmişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından, Amerika Huawei yasağı ile ilgili önemli bir adıma imza attı.

ABD – Huawei İlişkileri Normalleşiyor

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Washington’da düzenlenen bir konferans sırasında Huawei ile iş yapan Amerikan şirketlerine yakın zaman içerisinde yeniden lisans verileceğini müjdeledi.

Fakat, Huawei’ye karşı şartlı bir karar aldıklarına özellikle vurgu yapan Ticaret Bakanı, bu kısımda şirketlerin Huawei’ye sattığı teknolojilerin ulusal güvenliği riske atıp atmayacağını göstermeleri gerektiğini belirtti. Bu da, Huawei’ye ile iş yapan ABD’li şirketlerin lisans alabilmesi için üst düzey denetimlerden geçeceği anlamına geliyor.

Buna ek olarak varlık listesinde de kalmaya devam edeceği kesinleşen Huawei’ye şimdilik hangi teknolojilerin izin verilip verilmeyeceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir: Polarize Işık OLED Ekran Verimliliğini 2 Kat Artırabilir