Galaxy Note 10 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 10 Özellikleri Sızdırıldı

In Haber, Mobil by İlker Şekercioğlu1 Comment

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 özellikleri hakkında yepyeni sızıntılar ortaya çıktı.

Yeni sızıntılar ile bazı Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 özellikleri ortaya çıkmış durumda. Bunlar arasında işlemci, ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi gibi detaylar bulunuyor. Öncelikle her iki Note 10 modelinin de gücünü yeni Qualcomm Snapdragon 855 Plus veya Exynos 9825 çipsetten alacağını belirtelim.

Note 10 ekran çözünürlüğünün ise sızıntılara göre düşürülmesi gündemde. Daha önce 1440×2960 yani QHD+ olan çözünürlük değerinin yeni cihazda FHD+ olacağı söyleniyor. Ekran boyutunun ise 6.3 inç olması bekleniyor. 168 gram ağırlığa sahip olacak cihazın batarya kapasitesi ise 3.500 mAh olacak. Ayrıca, 8 GB RAM sunulacak.

Note 10 Plus tarafında ise 6.8 inç QHD+ ekran beklenirken, cihazın 198 gram ağırlığında olacağı iddia ediliyor. 4.300 mAh batarya ile birlikte en düşük depolama seçeneğinin ise 256 GB olacağı bilgiler arasında. Ek olarak, hangi modeli seçerseniz seçin RAM kapasitesinin 12 GB olacak olması ise sevindirici detaylar arasında. Note 10’dan farklı olarak bu modelin arkasında 12 MP ana + 12 MP telefoto + 16 MP geniş açı lensten oluşan üçlü kamera kurulumunun yanı sıra, bir Time of Flight (ToF) sensörü bulunacak. Renk seçenekleri ise beyaz, siyah ve gümüş olacak.

S-Pen ise dokunma olmadığında da hareketleri destekleyecek. Örneğin, Galeri uygulamasında ekrandaki fotoğrafları kalemi sadece havada hareket ettirerek geçebileceksiniz. Ayrıca, ürünün ses efektleri de destekleyeceği söyleniyor. Ön kamera ise Gece Modu desteğine sahip olacak ve video için Live Focus dahili olacak. Zoom Audio özelliği ise sadece belirli bir alandaki seslere odaklanabilecek ve diğer gürültüleri azaltacak.

Note 10’un 25 W kablolu hızlı şarj, Note 10 Plus’ın ise 45 W hızlı şarj destekleyeceği söylenirken, bunlara destek sunacak şarj aletlerinin kutu içeriğine dahil olmayacağı paylaşılıyor. Yani bu desteğe sahip şarj aletlerini ayrıca almanız gerekecek. Yeni modellerde Bixby tuşuna da artık veda edilecek. Bunun yerine güç tuşuna uzun süre basılarak sesli asistan aktif hale getirilebilecek.

Yeni Note 10 serisi hakkında tüm detayları ise 7 Ağustos tarihindeki lansmanda öğrenmiş olacağız.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Note 10, Geekbench Testinde Ortaya Çıktı