16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi

16 İnç MacBook Pro Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Bir süredir gündemde olan 16 inç MacBook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı.

16 inç MacBook Pro tanıtım tarihi ile ilgili yayınlanan rapora göre, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarının Ekim 2019’da piyasaya sürüleceğini görmekteyiz.

Hatırlarsanız, 16 inç ekranlı yeni MacBook modeli FFC dosyalarında ortaya çıkmıştı. Bu doğrultuda paylaşılan bilgiler doğrultusunda yeni nesil bilgisayarın 10 nm mobil işlemcisinden güç alacağı belirtilmişti. Bunun yanı sıra, grafik tarafında ise AMD’nin 7 nm Navi grafik birimine ev sahipliği yapacağı belirtilen yeni modelde ayrıca Touch Bar yerine özel bir dokunmatik bir panele yer verileceğine vurgu yapılmıştı.

Şimdilik, Apple cephesinden yeni dizüstü bilgisayar hakkında henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da bugün 16 inçlik model hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bu kısımda paylaşılan verilere göre, Apple’ın 16 inçlik model ile beraber yeni bir klavye düzenine geçeceği iddia ediliyor. İlk olarak 16 inçlik modelle birlikte kullanıcılara sunulacak olan bu klavye düzeninin yepyeni bir mekanizmaya da ev sahipliği yapacağı belirtiliyor. Böylelikle, kullanıcıların tepkisini çeken kelebek klavye tasarımından vazgeçecek olan Apple yeni klavye düzeniyle beraber kullanıcı deneyimini üst seviyelere taşımayı planlıyor.

Bunun haricinde, paylaşılan raporda yeni MacBook Pro modelinin fiyatı da ortaya çıktı. Yapmış olduğu isabetli sızıntılarıyla tanınan Ming-Chi Kuo‘nun söylediklerine göre yeni nesil bilgisayar 3000 dolarlık fiyat etiketiyle beraber piyasaya sürüleceğini görmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: macOS Catalina Yükseltmesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey