Xiaomi Kablosuz Ters Şarj

Yeni Nesil Xiaomi Akıllı Telefonlar Kablosuz Ters Şarj Destekleyecek

In Haber, Mobil by İlker Şekercioğlu1 Comment

Xiaomi de kablosuz ters şarj özelliği sunmaktan geri kalmayacak gibi gözüküyor.

İlk olarak Huawei Mate 20 Pro özelliği olarak karşımıza çıkan kablosuz ters şarj, daha sonra diğer akıllı telefon üreticileri tarafından da sunulmaya başlandı. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlar, diğer telefon veya telefon aksesuarları için birer şarj cihazına dönüşebiliyor. Şimdi ise bu özelliğin Xiaomi akıllı telefonlar için de geleceği güncel MIUI beta sürümleri ile ortaya çıkmış durumda.

Son olarak Xiaomi.EU custom MIUI ekibi, güncel betalarda özelliğe dair çeşitli kodlar tespit ederek özelliğin cihazlara gelişine işaret etti. MIUI Global beta sürümleri Haziran ayında bitirdikten sonra, bahsi geçen kodların sadece Çin için olan güncel beta sürümlerinde görüldüğüne de dikkat çekiliyor.

Basit bir ayar şeklinde sunulacak olan özelliğin açıklaması ise; kullanıcıların telefonlarını diğer cihazları kablosuz şarj etmesi için kullanılabilecek bir özellik olarak yapılmış. Şarj işleminin 90 saniye içerisinde başlamaması durumunda özelliğin otomatik olarak kapanabileceği de belirtiliyor. Tabii ki bu süre sınırının ayarlanması da mümkün olacak ve boşuna enerji kaybı olmayacak.

Mi Mix 2S ve Mi 9 gibi mevcut Xiaomi cihazların bazıları kablosuz şarj desteğine sahip. Öte yandan şirketin bu özelliği yakın zamanda herhangi bir cihazında sunacağına dair herhangi bir ipucu verilmiyor. Tahminler ise Xiaomi Mi Mix 4 modelinin özelliği sunacak ilk akıllı telefon olacağı yönünde.

İlginizi çekebilir: Xiaomi, POCO Markasının Kapısına Kilit Vurabilir