Enes Batur’un Minecraft Videosu Hacklendi!

In Haber by Emin Çıtak7 Comments

Son günlerde çalıntı video konseptleri iddialarıyla suçlanan Enes Batur’un, yayınladığı Minecraft videosunun altyazıları hacklendi.

YouTuber Enes Batur son günlerde yurt dışında yapılan haber ve videolara konu oluyor. Yaptığı içeriklerin aslında tamamen diğer YouTuber’lara ait videoların kopyası olduğu yönündeki iddiaların ardından, şimdi de geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu Minecraft Part 1 (2013) videosu hacklendi.

“Merhaba arkadaşlar, yeni bir gün ve bugün Piwdiepie’ın içeriğini çalıyoruz.”

Geçtiğimiz dönemde YouTube’un kanalını öldürmeyi planladığını söyleyen PewDiePie, yeni konseptle beraber Minecraft videoları çekmeye başlamıştı. Minecraft ile beraber canlanan kanal, son yıllardaki en iyi izlenme sayılarına ulaşmış durumda.

Enes Batur da uzun zaman sonra ilk Minecraft videosunu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Videonun ismi, kapak görseli ve içeriği de tartışılmaya başlandı. Videonun ve konseptin tamamen PewDiePie’dan çalıntı olduğu söylenirken, Enes Batur’un videosunun altyazıları değiştirildi. Eklenen İngilizce altyazı içerisinde “Ben bir içerik hırsızıyım.” gibi ifadelere yer veriliyor. Ayrıca videonun Dislike miktarı da 57 bin seviyesine çıkmış durumda.