Anasayfa Haber Twitch Studio Masaüstü Yayıncılık Uygulaması Çıktı

Twitch Studio Masaüstü Yayıncılık Uygulaması Çıktı

Twitch Studio

Twitch Studio ile oyuncuların hemen yayına başlaması mümkün.

Twitch üzerinden yayın yapmak isteyen oyuncular şimdiye kadar PlayStation 4, Xbox One, Twitch mobil uygulaması, Twitch Sings veya üçüncü parti yazılım kullanıyordu. Artık bunlar arasında yeni bir seçenek daha eklendi: Twitch Studio.

Twitch Studio

Servisin ilk eksiksiz masaüstü yayıncılık uygulaması, kapalı beta olarak sunulmuş durumda. Bu uygulama sayesinde PC üzerinden kullanıcıların kolayca yayın yapması mümkün hale getiriliyor. Öte yandan OBS, Streamlabs OBS veya XSplit gibi kurulumlarından memnun olanların aynı şekilde devam edeceğinin de altı çiziliyor. Yani uygulama aslında yayıncılığa hemen ve çok fazla konfigürasyon ile uğraşmadan kolayca başlamak isteyenleri hedefliyor. Mikrofon ve web kamera kurulumunuzu tamamladıktan sonra yayınınız için şablon seçmeniz yeterli oluyor. Uygulama içerisinde etkinlik akışı, bildirimler ve sohbet özellikleri olduğunu da belirtelim.

Uygulama için buradan hemen kayıt olabilir ve beklemeye başlayabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda Twitch video yakalama kartları ve oyun içi katmanlar için de destek sunma planları yapıyor.

İlginizi çekebilir: Twitch İçin Abonelere Özel Yayın Özelliği Geldi