Telegram 5.10 Önemli Yeniliklerle Geldi

In Haber, Mobil by İlker Şekercioğlu1 Comment

Birçok yeniliği beraberinde getiren Telegram 5.10, iOS ve Android için yayınlandı.

Android ve iOS için Telegram 5.10 sürümü yayınlandı. Güncelleme ile birlikte mesajları sessize alma, yavaş mod, yönetici unvanları, video tarih bilgileri, küçük resim temizleme, animasyonlu emoji, Android için yeni eklenti menüsü ve iOS için özelleştirilebilir aksan renkler gibi birçok yenilik kullanıcılara sunuluyor.

Yukarıdakilerden farklı olarak yeni yorumlar kutusu ise web sitelerinize kullanıcıların Telegram’a giriş yaparak yorum bırakmasını sağlayacak bir kutu eklemesini sağlıyor. Bu yorumların metin, fotoğraf, beğeni, beğenmeme ve diğerlerinden yorumlara yanıt şeklinde kullanımları da mevcut.

Kullanıcılar artık bildirimsiz olarak karşı tarafa mesaj gönderebiliyor. Bunun için gönder tuşuna basılı tutmak ve bildirim sesi olmadan mesaj gönderme seçeneğini seçmek yeterli. Tabii ki alıcı yine bilgilendiriliyor ancak cihaz uyarı sesi vermiyor. Özellikle gece mesaj gönderilmesi gerektiğinde bu özellik oldukça faydalı. Bu özelliğin grup sohbetlerde de kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Gruplarda yöneticilerin oldukça işine yarayacak yavaş mod ise kullanıcıların ne kadar sıklıkla mesaj atmasına izin verileceği yönünde ayar yapma olanağı sağlıyor. Örneğin iki mesaj arasının 30 saniye veya 1 saat olmasını ayarlayabiliyorsunuz. Kullanıcılara mesaj atmadan ne kadar daha beklemesi gerektiği konusunda da bilgi veriliyor. Yöneticiler için unvan oluşturma ise grupta kimin kim olduğunu bilmenizi sağlıyor.

Telegram 5.10 güncellemesini App Store veya Google Play Store üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Telegram 5.8 Kişi Eklemeyi Kolaylaştırıyor