Anasayfa Haber Google Go Tüm Android Cihazlar için Sunuldu

Google Go Tüm Android Cihazlar için Sunuldu

Google Go

Sistem kaynaklarını daha az tüketen arama uygulaması Google Go, artık tüm Android akıllı telefon kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

Arama sonuçlarını yüzde 40’a varan oranda veri tasarrufu sağlayacak şekilde optimize eden ve daha hızlı bir arama deneyimi sunan Google Go uygulaması artık tüm Android cihazlar için sunulmuş durumda. Aslen gelişmekte olan pazarlar ve giriş seviyesi cihazlar için tasarlanmış olan uygulama, hem cihazlarda daha az yer kaplıyor hem de düşük donanım ile de çalışabiliyor. Son dönemde kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda Google’ın bu tarz uygulamalarını çoğaltmaya başlaması dikkat çekiyor.

Arama uygulamasının hafifletilmiş olan sürümü bağlantı hızınız düşük olduğunda veya akıllı telefonunuzun depolama alanı azaldığında bile hızlı ve güvenilir yanıtlar alma olanağı sunuyor. Uygulamanın sadece 7 MB boyutunda olması da önemli bir avantaj.

Temel arama yeteneklerinin yanı sıra uygulama, Google I/O ile duyurulmuş olan kamera ile çeviri ve gerçek hayattaki metinlerin sesli okunması gibi yeteneklere de sahip. Hatta çevirilerin sesli okunması ve ziyaret edilen internet sitelerindeki metinlerin okunması da uygulamanın özellikleri arasında yer alıyor.

Android 5.0 Lollipop ve üzeri cihazlar ile kullanabileceğiniz uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Google Chrome’da RAM Kullanımı Nasıl Optimize Edilir?