Anasayfa Etkinlik Gamescom Logitech G915 ve G815 Klavyelere İlk Bakış

Logitech G915 ve G815 Klavyelere İlk Bakış

Logitech G915 ve G815 klavyeler ile Köln’de düzenlenmekte olan Gamescom fuarınında sergilenen en güncel bilgisayar donanımlarını inceleyip sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. İlk bakış videomuzda bu etkileyici yeni donanımların dikkatimizi çeken özelliklerine bakıyoruz…

Logitech’in yeni 815 kablolu ve 915 kablosuz, mekanik, RGB oyuncu klavyelerini görmektesiniz. Fiziksel ölçüleriyle dikkatleri üzerine toplayan bir klavye. Her iki klavye de 22mm yükseklik ile oldukça ince ve düşük profilli. Üst yüzeyin tamamında 5052 alüminyum alaşım kullanılmış ve gövdesi çelikle desteklenmiş. Logitech böylelikle hem hafif hem de sağlam bir kombinasyon oluşturmayı hedeflemiş.

915 modelinde Logitech’in patentli LightSpeed kablosuz iletişim sistemini kullanıyor. 1ms bağlantı gecikmesiyle profesyonel e-spor oyuncularının ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede. Buna alternatif olarak Bluetooth da desteklenmekte. Birlikte gelen Micro USB kablosuyla 3 saat içinde tamamen şarj olan G915’i şarj esnasında sorunsuz kullanabilmektesiniz. Klavye, RGB aydınlatması %100 parlaklıktayken 30 saat pil ömrü sunuyor.

Logitech 815 modeli için 915’e kablo eklenmiş versiyonu diyebiliriz. Bu kablo örgülü ve kalın. 815’de bir de USB Passthrough yani aktarma özelliği mevcut.

Konu anahtarlara gelince Logitech burada da bazı yeniliklere imza atmış. Bu klavyede tercih edilen mekanik anahtarlar da özel olarak düşük profilli tasarlanmış. Sesli ve dokunsal geri bildirim sunan GL Clicky, sadece dokunsal geri bildirim sunan GL Tactile ve oldukça yumuşak ve herhangi bir dokunsal geri bildirim sunmayan GL Linear anahtarlardan birini seçebiliyorsunuz.

Yine Logitech’in patentli RGB aydınlatma ekosistemi LightSync RGB ile G915’in her bir tuşunu ayrı ayrı aydınlatabildiğiniz gibi hazır renk ve animasyon şablonlarını kullanabiliyorsunuz. Uyumlu Logitech donanımlarınızla renklendirmeyi senkronize yapabiliyorsunuz.

Klavyenin solunda 5 adet özel makro tuşu, sağ üstte multimedya tuşları ve ses ayar tekeri görmekteyiz. Diğer detayları elbette incelediğimiz zaman test ederek sizlerle paylaşacağız.