Anasayfa Haber Dauntless İçin Ekipman Kombinasyonu Kaydetme Sistemi Geliyor

Dauntless İçin Ekipman Kombinasyonu Kaydetme Sistemi Geliyor

dauntless-neon-aether-faction-fight

Dauntless oyuncularının en büyük sorunlarından biri olan, her karşılaşma için ekipmanları tek tek değiştirme derdi Eylül başlarında sona erecek.

Dauntless, tıpkı Monster Hunter gibi bir avcılık oyunu. Yaratık avlıyor, onlardan zırh ve silah parçası düşürüyor, en nihayetinde daha sonraki avlarda kullanmak üzere o parçalardan daha güçlü zırh ve silahlar yapıyorsunuz.

Karşılaştığınız yaratıkların güçlü veya zayıf olduğu alanlar duruma göre farklılık gösteriyor. O yüzden her yaratık için farklı zırh ve silah kombinasyonları kullanmak gerekiyor. Mesela ateş arketipindeki yaratıklara buz arketipindeki silahlar ile saldırmak, onlara daha fazla hasar vermenize yol açıyor.

Her çatışmadan önce bu silah ve zırh kombinasyonunu değiştirmek büyük zaman alıyordu. O yüzden Phoenix Labs, oyuna ekipman kombinasyonu kaydetme sistemi eklemeyi planlıyor. Güncelleme Eylül 2019’un başlarında oyuna eklenecek. Böylelikle Dauntless oyuncuları daha önceden kaydetmiş oldukları kombinasyonlar arasında tek tıkla geçiş yapabilecek.

dauntless-saved-loadouts-highlight-b

Her oyuncuya başlangıç olarak 1 kombinasyon alanı verilecek. Oyunda seviye atlayarak bu sayıyı 6’ya kadar çıkarmak mümkün. Daha fazlası için oyun için mikro ödeme birimi olan platinum ile fazladan 3 alan daha satın alınabilecek. Her alan 1000 platinum olacak.

Bir de not düşelim; oyunun Hunt Pass adındaki aylık olarak yenilenen ödül kazanma sistemi için yeni sezon 22 Ağustos’ta başladı. Yeni sezonun adı Zephyr Strike. Yeni kozmetik ürünleri elde edebilmek için oyuncuların yaklaşık bir ay gibi bir süresi var. Neon renklerine sahip fütüristik silah ve zırhlardan hoşlanıyorsanız, bu sezonu kaçırmak istemeyebilirsiniz.