Anasayfa Gamescom Gamescom 2019 Logitech G PRO TenKeyLess Mekanik Klavye: İlk Bakış

Logitech G PRO TenKeyLess Mekanik Klavye: İlk Bakış

Logitech G PRO TenKeyLess Mekanik Klavye: İlk Bakış

Daha kompakt bir tuş dizilimi için oyunculara özel TenKeyLess Mechanic yani mekanik klavyesi ile Logitech G ailesinin PRO isimli modeli karşımızda. Peki neler sunuyor Logitech G PRO TenKeyLess mekanik klavye? Birlikte bakalım..

Gamescom 2019’da Logitech standında PRO adını taşıyan üç ürünü özellikle beğendik ve inceleme listemize aldık. Fuarda sizlerle ilk detaylarını paylaştığımız bu klavyenin adındaki Tenkeyless tabirinden başlayalım. Özellikle TenKeyLess olarak yazdık ki mantığı daha net olsun, Ten Key Less yani 10 tuş yok, numerik tuş takımı olmayan klavyelere verilen bir isim. Bu özellikle daha kompakt oyuncu klavyesi seven oyuncuların isteklerine uygun bir tasarım. Özellikle sırt çantasında turnuvaya giderken kendi ekipmanını taşıyanlar için ufak olması daha iyi.

Romer G anahtarlar kullanan Logitech G PRO modeli, çıkartılabilir, örgülü bir USB kabloya, iki seviyeli yükseltme ayaklarına sahip. Sağ üst tuş ile RGB ışıkları kolaylıkla kapatılabiliyor. Karanlık ya da aydınlık, iki modda da tasarımı güzel bir model.

Logitech’in iddiasına göre kullanılan Romer-G mekanik anahtarlar 10 ms daha hızlı. Ayrıca tuşlar daha hızlı oldukları gibi daha da sessiz tasarlanmış. Bu sessizlik kısmını incelemede göreceğiz. Ancak sessiz mekanik anahtar sevenler için iyi haber.

Turnuva masaları için tasarlanan PRO’da 26 tuş algılama özelliği bulunuyor. Çoklu karmaşık komutlar kullanılabiliyor.

LightSync RBG Logitech’in diğer ürünleriyle ve yazılım uyumu olan üretici ürünleriyle bir arada senkronize çalışabiliyor. PRO kulaklıkta RGB olmaması hoşumuza gitmişti, ancak düşük ışıklı ortamlarda klavyelerde tuş ışıklandırması süsten öte kullanışlılık açısından önemli. Bu yüzden bir artı.

F1’den F12’ye kadar olan tuşlar aynı zamanda Makro için de kullanılabiliyor. Logitech G HUB ile makro ayarları ve profiller oluşturulup yönetilebiliyor.

Logitech G PRO Tenkeyless Mekanik Klavye Teknik Özellikleri:

Ölçüler:
Yükseklik: 153 mm
Genişlik: 360 mm
Derinlik: 34,3 mm

Romer-G Dokunmatik Tuş Anahtarları
Dayanıklılık: 70 milyon tuş basımı
İşlem mesafesi: 1,5 mm
İşlem gücü: 45 g
Toplam hareket mesafesi: 3,2 mm
Ağırlık (kablosuz): 980g

1999'da dergi editörü olarak başlayan yolculuk Technopat Genel Yayın Yönetmeni olarak devam ediyor. #Teknoloji #video #sosyalmedya #rpg #android #kahve sever. [email protected]