Anasayfa Haber Android 10 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Android 10 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Android 10 çıkış tarihi

Android 10 çıkış tarihi Google tarafından doğrulandı. Merak edilen yeni güncelleme Eylül’ün ilk haftasından itibaren dağıtılmaya başlanacak.

Hatırlarsanız, Google geçtiğimiz hafta Android Q olarak tanıttığı yeni Android sürümünün adını Android 10 olarak güncellemişti. Bununla birlikte 10 yıllık geleneğini sonlandıran Google, şimdi de Android 10 çıkış tarihi ile gündemde.

İlginizi Çekebilir: Android Yeni İmajı ile Tatlı Adlarını Bırakıyor

Daha önceden Google tarafından yapılan açıklamada, yeni Android sürümünün ilk olarak Pixel cihazlara yayınlanacağı belirtilmişti. Bunun haricinde bu güncellemenin diğer Android telefonlara ise 2020 yılında kademeli bir şekilde yayınlanacağı açıklanmıştı.

Bu gelişmenin hemen ardından Google, Pixel cihazların Android Q güncellemesini ne zaman alacağını açıkladı.

Bahsi geçen güncelleme tarihi ise Phonearena sitesinin Google’ın destek ekibiyle arasında geçen konuşma ile ortaya çıktı. Phonearena sitesinde editör olarak yer alan Daniel P, Google’ın destek ekibine Pixel 3a için Andorid Q güncellemesinin ne zaman geleceğini sordu.

Gelen soru üzerine ise Google’ın destek ekini kısa bir süre içerisinde Phonerana editörüne cevap verdi. Bu kısımda Google Destek ekibi yeni Android güncellemesinin 3 Eylül 2019 tarihinde ilk olarak Pixel cihazlara yayınlanacağını belirtti.

Şimdilik, Google cephesinden Android Q çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, Google’a yakın birçok kaynak bu tarihin doğru olduğunu belirtiyor.

Android 10 güncellemesinin her ne kadar 3 Eylül tarihinde yayınlanacağı belirtilse de ortaya atılan bir diğer iddiaya göreyse, yeni güncellemenin Ekim ayında Pixel 4 cihazlarıyla beraber piyasaya sunulabileceği üzerinde duruluyor. Bu da yeni güncellemenin 1 ay gecikmeli olarak dağıtılabileceği anlamına geliyor.

Son olarak yeni Android güncellemesi 3 Eylül 2019 tarihinde; Pixel / Pixel XL, Pixel 2 /Pixel 2 XL, ixel 3 /Pixel 3 XL, Pixel 3a/ Pixel 3a XL cihazları için yayınlanacağını da tekrardan belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Mate 30 İşlemcisi Kirin 990 İçin Tanıtım Tarihi Açıklandı