Anasayfa Haber Google Fotoğraflar Görüntü İçinde Metin Arama Yapabiliyor

Google Fotoğraflar Görüntü İçinde Metin Arama Yapabiliyor

Google Fotoğraflar Görüntü İçinde Metin Arama

Google Fotoğraflar görüntü içinde metin arama özelliği ile büyük kolaylık sağlıyor.

Google fotoğraf uygulaması yeni bir yetenek daha kazanarak artık işinizi çok daha kolaylaştırıyor. Google Fotoğraflar görüntü içinde metin arama özelliği ile aradığınız bir kelimenin mevcut olduğu fotoğrafları bulup önünüze seriyor.

Bu yenilik, resmi Twitter hesabı üzerinden sessiz sedasız olarak duyurulurken bir kullanıcı tarafında da fark edilmiş. Hali hazırda uygulama nesneleri, etkinlikleri, insanları ve evcil hayvanları tanıyabiliyor. Hatta konum tabanlı sorgular için GPS verilerini de tanımlıyor. Metin arama ise aradığınız kelimelerin fiziksel olarak göründüğü, ne kadar küçük olduğu veya açısı fark etmeksizin tüm sonuçları gösterebiliyor. Ekran görüntülerinde özellik oldukça başarılı performans gösterirken, görüntüde görünen herhangi bir metinde de sorun yaşanmıyor.

Google Fotoğraflar metin arama, özellikle dokümanlar, Wi-Fi şifreleri ve fotoğraf çekerek kaydettiğiniz diğer şeyler için oldukça kullanışlı. Bu yeniliğin Android ve iOS uygulamaları ile birlikte web istemcisi üzerinden çalıştığını da belirtelim.

İlginizi çekebilir: Android Yeni İmajı ile Tatlı Adlarını Bırakıyor