Dell EMC ve VMware Tarafından Geliştirilen SD-WAN Çözümü Tanıtıldı

In Bülten, Haber, İş by Emin ÇıtakLeave a Comment

Dell EMC ve VMware’in ortak geliştirdikleri yeni SD-WAN çözümü, müşteriler ağlarını uçtan çekirdeğe kadar modernize etmeyi hedefliyor.

Dell Technologies, şirketlerin bugünün çok bulutlu dünyasında ağ oluşturma sürecini basitleştirebilmeleri ve ağ oluşturma maliyetini düşürmelerine yardımcı olmak için yazılım tanımlı ağ oluşturma sürecindeki yeni gelişmelerini tanıttı.

Eski geniş alan ağları (WAN’lar) modern, çoklu bulut trafik taleplerini karşılamakta zorlanıyor. Uçta yeni Dell EMC SD-WAN çözümü müşterilerin karmaşık, yenilemesi uzun süren ve pahalı şube ağ bağlantılarından, bulut özelliklerini kullanan SD-WAN platformuna geçmelerine yardımcı oluyor. Dell Technologies World’de ön gösterimi yapılan yeni çözüm artık tüm dünyada satışa sunuldu ve destekleniyor.

Farklı bir abonelik seçeneği olarak sunulan VeloCloud tarafından sağlanan VMware SD-WAN’ı, Dell EMC destek, tedarik zinciri ve hizmetleri tarafından desteklenen Dell EMC SD-WAN Çözümü tek noktadan kolaylık sağlıyor.

VeloCloud tarafından sağlanan VMware SD-WAN şunları içeriyor; kurumsal uygulamalar ve bulut bağlantısı için genel, özel ya da hibrit bulut ağı; şube kurumsal cihazları ve isteğe bağlı veri merkezi cihazları; yazılım tanımlı kontrol ve otomasyon ve sanal hizmet sunumu. Yazılım aboneliği seçenekleri özellikler, süre ve bant genişliği ile ilgili değişen iş gereksinimlerini karşılayacak şekilde yükseltilebiliyor.

Dell EMC ve VMware ayrıca fiziksel anahtar alt katman altyapısının, sanallaştırılmış ve yazılım tanımlı ağların sürekli değişen taleplerine ayak uydurmalarını sağlayan, yazılım tanımlı ağ oluşturma sürecinde bir inovasyon olan SmartFabric Director çözümünü de tanıttı.

Dell EMC SmartFabric Director çözümü, veri merkezi operatörlerinin kolayca Dell EMC PowerSwitch Series anahtarlarına dayalı açık bir ağ alt katman yapısı kurmalarını, çalıştırmalarını ve izlemelerini sağlıyor. Yazılım tanımlı ağ oluşturma sürecini benimsemiş ve fiziksel alt katman ağlarının, üst katman ortamına göre hassas bir şekilde ayarlandığından emin olmaları gereken organizasyonlar açısından bu önemlidir. İki katman arasında şeffaflık olmaması, ağ performansını sekteye uğratacak kaynak tahsisi ve yapılandırma hatalarına yol açabilir.

Dell EMC ve VMware tarafından sunulan bu yenilikçi çözüm, sanal ve fiziksel ağ ortamları arasında niyet algılama odaklı otomatik kaynak tahsisi ve iyileştirilmiş görülebilirlik ve yönetim ile veri merkezi yapılarının tanımlanması, yaratılması ve dağıtılması süreçlerini basitleştirerek şirketlerin ortak yazılım tanımlı veri merkezi vizyonunun kapsamını genişletiyor.