Anasayfa Haber iPhone 11 Özellikleri ve Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 11 Özellikleri ve Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 11 özellikleri

Bir süredir sızıntı haberlerine konu olan iPhone 11 özellikleri, 10 Eylül’deki lansmana sayılı günler kala sızdırıldı.

10 Eylül tarihinde tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu doğrultuda şu zamana kadar birçok sızıntı haberine konu olan iPhone 11 özellikleri detaylarıyla birlikte ortaya çıktı.

Paylaşılan bilgilerde göre 10 Eylül’de iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max  olmak üzere üç farklı iPhone modeli tanıtılacak. Teknik özellikleri bakımından birbirinden farklı özelliklere sahip olacak olan bu modeller geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max‘in yerini alacak. Gelin sızdırılan bu özelliklere yakından bakalım.

iPhone 11 özellikleri

iPhone 11 Özellikleri

iPhone 11 teknik özellikleri bakımından iPhone XR’ın yerini alacak. 6.1 inç büyüklüğündeki IPS LCD ekrana ev sahipliği yapacak olan iPhone 11, gücünü ise TSMC tarafından üretilen 7 nm Apple A13 Bionic işlemcisinden alacak.

4 GB RAM‘in yer aldığı telefon aynı zamanda 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı depolama alanı seçeneğiyle gelecek. Kamera kısmında iPhone XS modelinde kullanılan çift kamera sensörü ile beraber gelecek olan iPhone 11’in ön tarafında ise 12 Megapiksel çözünürlüğündeki bir kameraya yer verilecek.

Sızdırılan bilgilerde aynı zamanda 10 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 11 modelinin 3100 mAh kapasiteli bir bataryadan besleneceği de ortaya çıktı. Apple ayrıca bu modelde Huawei Mate 20 ve Galaxy S10 modellerinden aşina olduğumuz tersine şarj özelliğini de kullanıcılara sunacak. Son olarak serinin giriş modeli olarak lanse edilecek olan iPhone 11‘in fiyatının ise 749 dolardan başlayacak.

iPhone 11 özellikleri

iPhone 11 Pro Özellikleri

Teknik özellikleri bakımından iPhone XS‘in yerini alacak olan iPhone 11 Pro, 5.8 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranın üzerine kurulacak. Yine aynı şekilde A13 Bionic işlemcisinden gücünü alan iPhone 11 Pro, 6 GB RAM‘a ve 64/256/512 GB dahili hafıza seçeneklerine de ev sahipliği yapacak.

Bu modelin arka tarafında 12 Megapiksel ana, 12 Megapiksel telefoto ve 120 derece görüş alanına sahip 12 Megapiksel ultra geniş açı kamera sensörü olmak üzere toplamda üç adet kamera sensörüne yer verilecek. Bunun yanı sıra cihazın ön tarafında ,se yine 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan bir sensöre yer verildiğini görmekteyiz.

Sızdırılan diğer bilgilere göre iPhone 11 Pro, 3190 mAh büyüklüğündeki bir bataryaya ev sahipliği yapacak. Serinin bu modeli aynı zamanda Apple Pencil ve tersine şarj özelliğine de destek sunacak. Son olarak bu modelin başlangıç fiyatının ise 999 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

iPhone 11 Pro Max Özellileri

Adından da anlayabileceğiniz üzere bu model iPhone XS Max’in yerini alacak. Büyük ekranıyla ön plana çıkacak olan bu model 6.5 inç boyutundaki Full HD+ çözünürlük sunan AMOLED ekran ile beraber gelecek.

A13 Bionic işlemcisinden gücünü alacak bu modelde de 6 GB RAM‘a ve 64/256/512 GB dahili hafıza seçeneklerine yer verilecek. iPhone 11 Pro Max’in sızdırılan diğer özelliklerine baktığımızda ise kamera özelliklerinin iPhone 11 Pro ile birebir aynı olduğunu görmekteyiz.

Bu modeli serinin diğer telefonlarından ayıran en büyük özelliği ise büyük ekranı ve 4000 mAh‘a yakın batarya kapasitesi olarak karşımıza çıkıyor. iPhone XS Max’in yerine geçecek olan bu modelinse 1099 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor.

Şimdilik sızdırılan iPhone 11 özellikleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, Apple yakınlığı ile bilinen çoğu kaynak sızdırılan bu bilgileri doğruluyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı