Acer Yenilenen ConceptD Modellerini Tanıttı

In Bülten, Haber, IFA, IFA 2019 by Emin ÇıtakLeave a Comment

Acer, IFA 2019’da NVIDIA Quadro GPU’lar ve 9. Nesil Intel Core işlemcilere sahip ConceptD Pro serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

IFA 2019 turumuz MediaMarkt’ın desteğiyle tüm hızıyla devam ediyor. Windows 10 işletim sistemine sahip Pro serisi, sanal gerçeklik, yapay zeka ve büyük veri analitiği uygulamalarının gereksinimlerini karşılıyor. ConceptD monitör serisine katılan CM2241W ise Acer’ın içerik üreticiler için hazırladığı, Pantone onaylı monitör ailesini genişletiyor.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

RTX Studio dizüstü bilgisayar programının bir parçası olarak NVIDIA Quadro RTX GPU’lara sahip ConceptD Pro serisi modeller, gerçek zamanlı ışın izleme ve gelişmiş yapay zeka özelliklerini destekleyen ilk dizüstü bilgisayarlar arasına yer alıyor.

ConceptD 9 Pro

Conceptd 9 Pro, Acer’ın CNC ile işlenmiş Ezel Aero Hinge menteşesine sahip bir dizüstü bilgisayar. Bu menteşe, 17,3 inç 4K ekranın (3840 x 2160) dönmesini, açılmasını ve yatırılmasını sağlayarak ekip arkadaşlarıyla birlikte çalışma imkanı sunuyor. Pantone onaylı ekran Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 1 düzeyinde renk doğruluğu sunuyor.

ConceptD 9 Pro 9. Nesil Intel Core i9 işlemcilere, yapay zeka/derin öğrenme, mühendislik simülasyonları ve güç, esneklik ve uyumluluğa ihtiyaç duyan geniş animasyon stüdyoları için tasarlanan NVIDIA Quadro RTX 5000 grafik işlemcilerine sahip.

ConceptD 9 Pro ile birlikte gelen Wacom EMR kalem, mıknatıslı yapısıyla ürüne yerleştirilebiliyor. Bu kalem 4096 adet basınç seviyesi hızlı, hassas kontrol sunuyor. Kullanıcılar kalem ile çizim yapmanın yanı sıra birlikte konsept geliştirirken not alabiliyor veya önemli noktaları işaretleyebiliyor. ConceptD Pro, RTX Studio programında yer alıyor.

ConceptD 7 Pro

RTX Studio programına dahil olan, 15,6 inç 4K ekranlı Acer ConceptD 7 Pro, her yerde güçlü performans sunmak için tasarlandı. 17,9 mm incelik ve 2,1 kg ağırlığı bulunan model taşınabilirlik ve performansta denge arayan kullanıcılar için uygun bir çözüm olmayı hedefliyor. 9. Nesil Intel Core i7 işlemciye sahip olan ürün, güçlü NVIDIA Quadro RTX 5000 GPU seçenekleriyle de veri bilimcilere, yazılım geliştiricilere, mühendislere ve profesyonel tasarım stüdyolarına aradıkları gücü, esnekliği ve profesyonel yazılımlarla test edilip onaylanan uyumluluğu sağlıyor. Ayrıca, ConceptD Palette ile istenen renk profillerinin hızlıca ayarlanabildiği ve sistem kontrollerinin izlenebildiği kullanıcı dostu bir arayüz de sunuluyor.

ConceptD 5 Pro

Her ikisi de 4K UHD çözünürlükte olan 15,6 ve 17,3 inç IPS ekran seçeneklerine sahip olan ve RTX Studio programında yer alan yeni ConceptD 5 Pro serisi, CAD tasarımları, animasyon ve simülasyon işleri için tasarlanmış. 9. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve NVIDIA Quadro RTX 3000’e kadar grafik işlemciler; mimarlar, 3D animasyon tasarımcıları, özel efekt uzmanları ve küçük tasarım stüdyolarının ihtiyaçlarını karşılamak için eklendi. İçerik üreticiler için üretilen PANTONE onaylı ekran ise Adobe RGB renk alanının yüzde 100’ünü kapsayan geniş renk gamına sahip.

ConceptD 3 Pro

ConceptD Pro serisinin en erişilebilir üyesi olan ConceptD 3 Pro; fotoğrafçılar, endüstriyel tasarım öğrencileri, iç mimarlar, grafik tasarımcılar gibi dijital dünyaya aşina kişilerin yanı sıra YouTube yayıncıları gibi sosyal medya uzmanlarına da hitap ediyor. 9. Nesil Intel Core i7 işlemciler ve NVIDIA Quadro T1000 grafik işlemcilere sahip olan ConceptD 3 Pro, kullanıcılara tüm medya içeriklerine gerçekçi renk üretimiyle erişme imkanı veriyor. Model, 40 dB’in altındaki gürültü seviyesiyle sessiz ve rahat bir deneyim sunuyor. Seyahat halindeyken rahatlıkla kullanılması için tasarlanan üründe kullanıcılar, dahili parmak izi okuyucuyla Windows Hello üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde giriş yapabiliyor.

ConceptD 5 ve ConceptD 3

Acer ayrıca ConceptD 5 ve ConceptD 3 dizüstü bilgisayarlarını güncellendi. Her iki model de 9. Nesil Intel Core i7’ye kadar işlemci seçenekleriyle daha kısa sürede daha fazla iş yapmak için gereken performansı sağlıyor. NVIDIA GeForce RTX 2060’a kadar GPU modelleriyle yenilenen ConceptD 5, 15 ve 17 inç ekran seçenekleriyle geliyor. ConceptD 3, sessiz çalışmasıyla kullanıcıların tasarımlarına odaklanmasını sağlıyor.

Yeni ConceptD Monitör- CM2241W

Yeni ConceptD CM2241W, iş istasyonlarına harici bir ekran eklemek isteyen kullanıcılar için 24 inç boyutunda bir monitör. 75 Hz’e varan yenileme hızı ile akıcı izleme deneyimi sunan üründe, ince çerçeveler ve Adobe RGB renk gamının yüzde 99’unu kapsayan renk doğruluğu bulunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

ConceptD 9 Pro’nun 17,3 inç modeli, EMEA bölgesinde Kasım ayının ortalarında 5499 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 7 Pro’nun 15,6 inç modeli, EMEA bölgesinde Kasım ayının ortalarında 2599 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 5 Pro EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Ekim ayının ortalarında 2499 Euro’dan, 17,3 inç modeliyle Aralık ayının ortalarında 2599 EUR’dan, başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 5, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Eylül ayının ortalarında 1999 Euro’dan, 17,3 inç modeliyle de Kasım ayının ortalarında 2199 EUR’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 3 Pro, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Kasım ayının ortalarında 1499 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 3, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Ekim ayının ortalarında 1199 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD CM2241W EMEA bölgesinde Aralık ayında 469 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.