Anasayfa Haber Huawei EMUI 10 Sürümü İçin Beta Testleri Başladı

Huawei EMUI 10 Sürümü İçin Beta Testleri Başladı

Huawei P30 Pro

Huawei resmi sayfasında, Android Q tabanlı EMUI 10 sürümünün beta test programlarını P30 modelleri için başlattığını duyurdu.

MediaMarkt’ın katkılarıyla katıldığımız IFA 2019’daki keynote öncesinde, Huawei Android 10 müjdesini verdi. Önceki beta test programları da dahil olmak üzere temel amaç, test süresi boyunca kullananların geri bildirimde bulunmalarını sağlamak. Böylece yeni arayüz çok daha hızlı bir şekilde hazır olabilecek.

Test programlarında hala bazı hatalar ve tamamlanmamış özellikler bulunmasına rağmen, EMUI 10 sürümünü destekleyen P30 cihazları için bir beta testi başladı. Testlerin sık sık gündeme gelmesinin sebebi ise kullanıcıların bu testler sayesinde EMUI 10 güncellemesini erkenden deneyimleyebiliyorlar.

EMUI 10

Programdan faydalanmak için desteklenen cihazlardan birine sahip olmanız yeterli. Açıklamaya göre, seçilecek ilk cihazlar Huawei P30, P30 Pro olacak; ardından Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X (4G), Mate 20 RS Porsche Edition, Glory 20 Serisi, Glory V20 ve Honor Magic 2 teste uygun hale getirilecek.

Teste katılmak için ise izlenilmesi gereken bazı adımlar mevcut.

Beta testine kaydolmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Güncelleme sayfası ayarlarını girmek
  • Dahili beta test programına kaydolmak
  • Güncellemeyi indirmek

Şimdilik cihazların kameraları için süper gece modu çalışmıyor, karanlık mod ise henüz optimize edilmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra bazı EMUI 9.1 temalarının çalışma işlevlerinde de sıkıntılar bulunuyor.

Test sürecinde daha birçok hatanın ortaya çıkması bekleniyor. Bu nedenle betayı yükleyeceklerin belli oranda risk almaları gerekiyor. Beta kayıtlarının alım süresi için tarih sınır bildirilmedi. Yani destekleyen cihazlara sahip herkes beta programına dahil olabilir.

İlginizi çekebilir: Honor Play 3 Fiyatı ve Özellikleri