ASUS IFA 2019

ASUS IFA 2019 Etkinliğinde Yeni Dijital Çözümlerini Tanıttı

In Bülten, Haber, IFA, IFA 2019 by Deniz AslanLeave a Comment

ASUS IFA 2019 etkinliğinde içerik üreticileri, profesyoneller ve oyuncular için yeni dijital çözümlerini duyurdu.

MediaMarkt katkılarıyla IFA 2019’dan en yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. ASUS, Berlin’de gerçekleşen dünyanın en önde gelen teknoloji fuarı olan IFA 2019‘da düzenlediği basın toplantısında İçerik Üreticilerine, Profesyonellere ve Oyunculara yönelik yeni dijital çözümlerini tüm dünyaya tanıttı.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ProArt StudioBook One, ProArt StudioBook Pro X gibi dizüstü bilgisayarından oluşan yeni ProArt StudioBook serisi ile beraber ZenBook Pro Duo ve ROG Zephyrus M GU502 Gümüş gri oyuncu dizüstü bilgisayarının tanıtımını da yaptı.

ASUS Proart ailesi

İçerik Üreticileri için ASUS ProArt Ailesi

Fotoğraf ve videografi gibi geleneksel içerik oluşturma alanlarındaki profesyonellerin artan ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte 3D tasarımcılara ve oyun geliştiricilere yeni çözümler sunmayı hedeflediğini aktaran firma, ProArt ailesinin yeni üyelerini IFA 2019’da tanıttı. İçerik yaratmak için komple bir dijital çözüm olarak tasarlandığına vurgu yapan ASUS, bu yeni ProArt dizüstü bilgisayarlar ile kullanıcılarının her türlü ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini aktardı.

Proart Studiobook One

ProArt StudioBook One

Şimdiye kadarki en güçlü StudioBook olan ProArt StudioBook One, NVIDIA Quadro RTX 6000 ekran kartı sunan ilk dizüstü bilgisayar olup 32 GB belleğe ve 9. Nesil Intel Core i9 işlemciye sahip. NVIDIA Quadro RTX grafikleri, kullanıcılara daha fazla CUDA, RT ve Tensor çekirdeği sağlayarak animasyonların oluşturulmasını, 8K video düzenlemeyi, onların işlenmesinin daha sorunsuz ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Yetkililer tarafından verilen diğer detaylar şu şekilde: ProArt StudioBook One‘daki 4K UHD PANTONE onaylı ekran aynı zamanda 120Hz’lik bir yenileme hızına sahip ve bu ekranı çevreleyen çerçevelerin nanoedge teknolojisi ile incelmesiyle birlikte yüzde 84 ekran / kasa oranına ulaşılmış.

Proart Studiobook pro x

ProArt StudioBook Pro X

ProArt StudioBook Pro X, ASUS ScreenPad 2.0 ve dört-kenarlı ASUS NanoEdge ekrana sahip ilk Quadro dizüstü bilgisayarı olarak tanıtıldı. ProArt StudioBook Pro X’in, aynı zamanda yüzde 97 DCI-P3 renk alanı kapsamı ile olağanüstü geniş bir renk gamını desteklediği ve yüksek renk doğruluğu sunduğu da belirtildi.

Bu yeni ürün gamı ile daha geniş kitleleri hedeflediklerini aktaran firma yetkileri yeni ProArt StudioBook Pro X ile ilgili şu detayları verdi; kullanıcılar,profesyonel sınıf NVIDIA Quadro RTX 5000 grafiklerle çok katmanlı dosyaları düzenleyebilir ve oluşturabilir. 9. Nesil Intel Xeon veya Intel Core i7 altı çekirdekli işlemci tarafından desteklenen bu yeni bilgisayar serisi, karmaşık, çok fonksiyonlu uygulamaları işlemek için tasarlanmış.

Zenbook Pro / ASUS IFA 2019

ZenBook Pro Duo (UX581)

ASUS ZenBook Pro Duo (UX581), orijinal ScreenPad ailesinin özellikleri daha da geliştirilmiş bir versiyonu olan yeni ASUS ScreenPad Plus’ı içeren yeni bir teknoloji olarak tanıtıldı. Bu yeni teknolojinin, tam genişlikte ikinci bir dokunmatik ekrana sahip ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olduğu söylendi.

ASUS CEO’su S.Y. Hsu ScreenPad Plus için şu detayları verdi; içerik geliştiriciler için üretkenliği artıran iş akışlarına ve kolay çoklu görevlere olanak tanıyan tüm imkanları sunuyor. Ana ekranla sorunsuz bir şekilde bütünleşen ScreenXpert yazılımı, kullanıcıların ScreenPad Plus’ın verimlilik avantajlarından kolayca yararlanmasını sağlayan çok çeşitli kullanışlı uygulamalar, araçlar ve yardımcı programlar içeriyor.

ZenBook Pro Duo’nun, 9. Nesil Intel Core işlemci ve 16 GB RAM ile NVIDIA GeForce RTX  2060 grafik çözümü sunduğu belirtilirken 1 TB’a kadar PCIe 3.0 x4 SSD ile ultra hızlı depolamaya sahip olduğu verilen diğer donanım detayları arasında. Ayrıca   Gig + (802.11ax) Thunderbolt 3 ile Wi Fi 6 teknolojisi de markanın üzerinde durduğu diğer bir yenilik olarak öne çıktı.

ASUS yetkilileri, 4K UHD OLED HDR dokunmatik ekrana sahip bu yeni cihazın oldukça heyecan verici olduğunu aktardı ve çerçevesiz dört taraflı NanoEdge tasarımlı ZenBook Pro Duo’nun ayrıca 4K  ScreenPad Plus ve NumberPad çift işlevli dokunmatik yüzeye sahip olmasının kullanıcı tarafından da oldukça memnuniyetle karşılandığının altını çizdi.

ASUS IFA 2019

ROG Zephyrus M GU502 Gümüş Gri

Fuarda tanıtılan diğer bir ürün ASUS’un oyuncu ailesi Repulic of Gamers imzanı taşıyan ROG Zephyrus M’di. (GU502).Cihazla ilgili yapılan açıklamada, dizüstü bilgisayar ve oyun bilgisayarına aynı anda sahip olmak için  iki yönlü tarzı, taşınabilirliği ve performansı birleştiren bir cihaz olduğu aktarıldı.

Zephyrus M ile ilgili firma yetkililerin verdiği diğer detaylar şu şekilde; GeForce RTX 2070‘a kadar grafik donanımına sahp ve etkili soğutma, GPU’nun Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W‘de 1435MHz‘e kadar hız aşırtması yapmasını sağlıyor.

Zephyrus M’in IPS seviyeli ekranı, ekranın iş arkadaşlarınızla veya diğer sosyal ortamlarda başkalarıyla paylaşılmasını kolaylaştıran geniş görüntüleme açıları üzerinden tam sRGB renk alanını kapsıyor. Oyun oynarken, 240Hz’ye kadar yüksek yenileme hızı seçenekleri, yüksek FPS ve akıcı bir oyun deneyimi sağlarken 3 ms griden griye tepki süresi, görüntüleri netleştirir ve rahatsız edici hareket bulanıklığından arındırıyor.