Anasayfa Haber Google Asistan Servisinin Yeni WhatsApp Özellikleri

Google Asistan Servisinin Yeni WhatsApp Özellikleri

yeni WhatsApp özellikleri

Google, Sesli Asistan uygulamasını günden güne geliştirmeye ve yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.

Günümüzde yapay zekanın gelişmesi ile Siri veya Google Asistan gibi birden fazla sesli asistan uygulamarı ortaya çıktı. Oluşan bu durum, piyasadaki rekabeti de büyük oranda etkiliyor. Rekabet ortamının oluşmasıyla yeni özellikler de hızla gün yüzüne çıkıyor.

Haliyle Google, Asistan uygulaması kullanan kullanıcılar için günümüzde en popüler mesajlaşma uygulamarından biri olan WhatsApp ile yeni entegre özellikler getirdi. Yeni WhatsApp özellikleri ile kullanıcılarına kolay bir deneyim sağlasan şirket, henüz bazı detaylar üzerinde çalıştığını belirtelim. Şu an için sesli ve görüntülü arama yapamayan asistan, WhatsApp üzerinden sadece yazılı mesaj gönderebiliyor. Peki, bunu nasıl yapacağız?

Google Asistan ile WhatsApp Mesajı Gönder

Google Asistan kullanmak için ilk önce uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Sesli asistan uygulamasına sahip olmayanlar bu linke tıklayarak indirsin.

İndirdikten sonra, uygulamaya gerekli izinleri verin.

Daha sonra Google Asistan üzerinden “WhatsApp mesajı gönder” şeklinde direktifte bulunun. Aşağıdaki görselde bulunan durum ile karşılaşacaksınız. Asistan sizden kime ileti göndermek istediğinize dair bir soru soracak. Siz de kime mesaj yollamak istiyorsanız, o kişinin adını belirtin. Belirttikten sonra da göndermek istediğiniz mesajı size soracak.

yeni whatsapp özellikleri

Bir diğer yöntem ise, sizler için daha basit olduğunu söyleyelim. Sesli asistan uygulamasına “(Kullanıcı İsmi) WhatsApp mesajı gönder” şeklinde direktifte bulunun. Örnek vermek gerekirsek, ” Emin’e WhatsApp mesajı gönder” gibi demeniz yetiyor. Bunu dediğinizde aşağıdaki görsel sizi karşılayacak ve geriye sadece göndermek istediğiniz mesajı sesli asistan uygulamasına iletmeniz kalacak.

yeni whatsapp özellikleri

Göndermek istediğiniz mesajı söyledikten sonra sizi aşağıda bulunan görsel karşılayacak. Size mesaj değiştirilsin mi yoksa gönderilsin mi diye de soruda bulunacak. Böylelikle yanlış bir cümle kullandığınızda, onu göndermeden önce hemen değiştirmenize olanak sağlayacak.

yeni whatsapp özellikleri

Mesajı gönder onayını verdikten sonra da sizi aşağıda bulunan görsel karşılayacak. Kısacası, mesajı gönderdiğine dair onay veren bir ibare olacak. Daha sonra asistan üzerinden de direk WhatsApp uygulamasına geçebileceksiniz.

google asistan ile whatsapp mesajı gönder

İlginizi çekebilir: Google Asistan’da Sesli Yanıtlar Nasıl Susturulur?