Huawei Mate 30 serisi

Huawei Mate 30 Serisi İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

19 Eylül’de tanıtılacak olan Huawei Mate 30 serisi için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

Son zamanlarda sık sık sızıntı haberleri ile gündeme gelen Huawei Mate 30 serisi için bugün yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. Yayınlanan Huawei Mate 30 tanıtım videosu ile beraber daire teması ön plana çıkıyor.

Bildiğiniz üzere son paylaşılan raporlarda Huawei’nin Mate 30 serisinde daire şeklinde konumlandırılmış bir kamera modülüne yer vereceği belirtiliyor.

Huawei’nin yayınlamış olduğu tanıtım videosunda ise daire şeklinde konumlandırılacak olan kamera modülüne odaklandığını görmekteyiz. Bunun haricinde yayınlanan tanıtım videosunda ayrıca Mate 30’un daha yuvarlak hatlara sahip olacağına da özellikle vurgu yapılıyor.

Yayınlanan bu tanıtım videosunun ardından Huawei’den Mate 30 serisi ile ilgili resmi bir açıklama da geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Mate 30 serisi YouTube, Chrome, Gmail ve Google Haritalar gibi popüler uygulamalar yüklü olmadan piyasaya sunulacak. Aynı zamanda ”Google Play Servisleri” de sunulmayacak olan Mate 30 serisinde bunun yerine AppGallery’e yer verilecek.

Hatırlarsanız, Huawei’nin CEO’su Richard Yu IFA 2019 sırasında AOSP temelli Mate 30 modellerinin Google uygulamalarını yükleyebileceğini belirtmişti. Bu süreç için oldukça yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Richard Yu, bu açıklamasıyla beraber kullanıcıların endişelerini bir nebze azaltmıştı.

https://youtu.be/bE3lTouVLGo

İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 30 Pro İşlemcisi Kirin 990 Tanıtıldı!