Apple Watch Series 5 Fiyatı ve Özellikleri

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Apple Watch Series 5 özellikleri ve fiyatı düzenlenen lansman ile beraber resmiyet kazandı.

Titanyum ve seramik kasalara ev sahipliği yapan yeni Apple Watch Series 5 fiyatı ve özellikleriyle  ön plana çıkmayı başarıyor.

Etkinlik sırasında paylaşılan bilgilere göre yeni Apple Watch Series 5, daha önceki sızıntılarda olduğu gibi always-on display ile beraber geliyor. Böylece kullanıcılar bileğini hareket ettirmeden saati görebilecekler.

Etkinlik sırasında paylaşılan bir diğer önemli detay ise yeni nesil saatin 18 saatlik pil ömrü olarak karşımıza çıkıyor. Bu kısımda Apple’ın bir önceki modelin pil ömrünü koruduğunu görmekteyiz. Akıllı saat alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve ilk kez titanyum kasa ile gelecek. Aynı zamanda yeni işletim sistemi WatchOS 6’dan güç alacak.

Bu yeni işletim sistemiyle beraber bisiklet takibi, uyku takibi ve daha birçok yeni yetenek kazanılmış durumda.

Apple Watch Series 5’in en büyük yenilikleri arasında ekranın hiç uyumaması yer alıyor. Böylece daha uzun pil ömrüne rağmen ekran her zaman görülebilir kalıyor. Bu ekrana LTPO adı veriliyor. Oldukça düşük sıcaklıkta çalışan bu ekran, ışık algılama sensörü sayesinde bahsettiğimiz 18 saatlik pil ömrüne ulaşabiliyor.

Apple Watch Series 5’e eklenen pusula sayesinde navigasyon uygulamalarında inanılmaz bir doğruluk yakalanabiliyor. Bu pusula Apple Haritalar üzerinde kullanılabildiği gibi, aynı zamanda kendine ait bir uygulaması da bulunuyor.

Güncellenecek…