Dünyanın İlk 1600 Nit ve 120 Hz Monitörü ASUS ProArt PA32UCG

In IFA, IFA 2019, Video by Emin ÇıtakLeave a Comment

MediaMarkt katkılarıyla IFA 2019 turumuz devam ediyor. Bu kez ASUS’un profesyoneller için geliştirmiş olduğu  1600 Nit parlalıklık ve 120 Hz ekran tazeme hızı sunan ProArt PA32UCG monitöre yakından bakıyoruz.

Fotoğrafçılık, film yapımcılığı, animasyon ve 3D tasarım alanlarında çalışan içerik oluşturucular ile mimari ve üretim gibi sektörlerdeki profesyoneller işlerini en iyi şekilde yapabilmek için en yüksek performansı sunan araçlara ihtiyaç duyuyor. Yeni ProArt ekran serisi bu beklentileri 10-bit renk derinliği ve yüksek renk doğruluğuyla karşılıyor.

Fabrikada sıkı bir ön kalibrasyon sürecinden geçen ekranlar eskiye göre üç kat daha fazla denetimden geçiyor. Renk doğruluğunun devam etmesini sağlamak için, ProArt ekranlarda ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi yer alıyor. Bu sayede renk profillere ekranın kendisine kaydedilebiliyor.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mini-LED ve üst seviye IPS panellerle donatılan en yeni ProArt ekranlar, Dolby Vision ve HLG gibi birden fazla HDR biçimini destekleyerek film, yayıncılık ve oyun sektörlerindeki profesyonellere olağanüstü HDR performansı sunuyor. Bunlara ek olarak, quantum-dot teknolojisi ile DCI-P3 ve daha fazlası gibi geniş renk gamlarına destek veriliyor. ProArt ekranlar Thunderbolt 3, DisplayPort, HDMI ce dahili USB girişleriyle zengin bağlantı seçenekleri sunuyor. İçerik üreticiler böylece işleri için ihtiyaç duydukları çeşitli depolama aygıtlarını ve başka cihazları bağlayabiliyor.