Synology MR2200AC Router ve Yazılım Özellikleri

In IFA 2019, Video by Ali GüngörLeave a Comment

Synology MR2200AC içerisine uygulama kurma konusunda farklı seçenekler sunan, esnak bir Router. Peki neler kurabiliyoruz? Bu videoda MR2200AC’nin yazılım özelliklerine bakıyoruz…

IFA 2019 fuarındaki önemli konulardan birisi de ağ oldu. Evlerde ve ofislerde cihazların bağlanması, yönetilmesi gerekiyor. Akıllı cihazların ve internete devamlı bağlı sistemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte bu konu her gün önem kazanıyor.

Kurulum yapmak için bir bilgisayar şart değil, cep telefonu üzerinden de kurulum yapılabiliyor. Cihazın içerisinde Linux tabanlı Synology Router Manager yazılımı var. Kullanıcı arayüzü olarak Windows ve Ubuntu gibi kullanıcılar açısından daha kolay, görsel ağırlıklı bir sistem mevcut.

Paket merkezine girerek farklı uygulamaları görebiliyor. DNS sunucusu, bulut sunucu, medya sunucusu gibi farklı kullanımlar var. Threat Prevention yani güvenlik açısından da güncellemeler sunuluyor. Sistemi baştan başlatmadan modüler olarak farklı yazılımları da çalışma devam ederken güncelleyebiliyoruz.

Safe Access ile çocukların sosyal medya ya da internet kullanımını zaman kotalı olarak ayarlamak ya da zararlı bulduğunuz siteleri engellemek mümkün.

Kendi VPN sunucunuzu da kurabildiğiniz Router, Türkçe arayüz ile kullanımı oldukça kolay bir cihaz. Öğrenmesi ve alışması rahat.

Synology MR2200AC Router bir diğer Router’a bağlanarak Mesh sistemi oluşturabiliyor. Evin birden fazla katında ya da apartmanda farklı katlarda yaşayan aileler için ortak ağ kurulumu için bu önemli bir özellik. Üstelik cihazın içerisindeki yazılım teknolojileri sayesinde altyapıdan kaynaklı internet bağlantı sorunları yaşandığında bile, ağa bağlı cihaz yönetiminin aksamaması için önlem alınmış. Access Point yani ana erişim noktası bozulduğunda da işe yarıyor.

Tüm IFA haberleri ve videoları…
IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
Güncel ağ ürünlerini MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…