Anasayfa IFA IFA 2019 Logitech MX Master 3: İlk Bakış

Logitech MX Master 3: İlk Bakış

Logitech MX Master 3 faresi özellikle ergonomik yapısıyla yıllardır beğeni toplayan bir serinin en yeni üyesi. Peki neler değişti?

Windows, Linux ve Mac OS uyumlu. Unifying alıcı ve Bluetooth desteği var. Bu sayede aynı anda üç cihaza bağlanabilen MX Master 3, Logitech Flow yazılımı ile bağlı olduğu cihazlar arasında dosya aktarımı da yapabiliyor.

Farenin altına baktığımızda cihazlar arası geçiş tuşunu görebiliyoruz. Bu geçiş işlemi için fareyi havaya kaldırmayı gerektiriyor. Bu hareket ufak bir zaman alıyor ancak yanlış geçişleri azaltıyor.

Yine alt kısımda sensörün olduğu kısma geliyoruz. 4000 DPI algılama yapabilen Darkfield sensör kullanıyor. Cam yüzey üzerinde de kullanılabilen MX Master 3, bunun için camın en az 4 mm kalınlığında olmasını gerektiriyor. Ancak klasik farelerin aksine hemen hemen her yüzeyde kullanılabilir olması, farklı ortamlarda çalışırken büyük kolaylık demek.

MX Master 3’ün beğendiğimiz bir yanı da Type-C portu üzerinden şarj imkanı sunması. Artık bütük elektronik cihazlar bu standarda geçiş yapmalı.

Bir diğer özelliği ise başparmak altında da bir tuşu olması. Bu tuş önceki modellere göre daha belirgin hale getirilmiş. Bu ufak bir dokunmatik ayırt edici olan, ufak bir çıkıntı. Ancak ergonomik etkisi kendisinden büyük.

En büyük yeniliklerden birisi ise orta tekerlek olmuş. Yenilenen Scroll yani kaydırma tekerleği manyetik sisteme geçmiş. Artık eski modele göre kaydırıp bıraktığınızda çok daha uzun bir süre kaydırma işlevi devam ediyor. Bu da sonsuz kaydırmaya ihtiyaç duyduğunuzda daha az yorulmanız demek.

Peki şarjı ne kadar gidiyor? Sabah saat 6’dan akşam saat 20’ye kadar kullanım ile 70 güne kadar gidiyor. Ayrıca 1 dakika şarj ile 3 saat kullanılabiliyor. Logitech MX Master 3 bilgisayar başında uzun saatler çalıştığımız için IFA’da ergonomisiyle çok beğendiğimiz ürünlerden birisi oldu. En kısa zamanda incelemek istiyoruz, siz de yorumlarda merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Tüm IFA haberleri ve videoları…
IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
Farklı klavye, fare ve çevre ürünleri MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…