Anasayfa Haber Facebook ve Ray-Ban Yeni Bir Akıllı Gözlük İçin Anlaştı

Facebook ve Ray-Ban Yeni Bir Akıllı Gözlük İçin Anlaştı

Facebook Ray-Ban

Facebook ve Ray-Ban ana kuruluşu Luxottica önümüzdeki yıllarda kullanıcıları bir akıllı gözlük hamlesiyle şaşırtabilir.

Facebook ve Ray-Ban ana kuruluşu Luxottica kullanıcıların gerçekten takmak isteyeceği bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirmek üzere güç birliği yapmış durumda.

Son birkaç yıldır Londra’daki Facebook Reality Labs tarafından yürütülen proje için yardım arayışında olunduğu ve Luxottica’nın aranan kan olduğu belirtiliyor. Artırılmış gerçeklik gözlüğünün tüketicilere ulaşmasının ise 2023 ile 2025 yılları arasında gerçekleşeceği söyleniyor. Kullanıcıların aramalara cevap vermesine izin verecek ürün ayrıca, kullanıcıların küçük bir ekranda bilgileri görmesini ve sosyal medya üzerinden arkadaşlarına ve takipçilerine canlı yayın yapmasını sağlayacak.

Facebook’un ürünü için bir yapay zekalı sesli asistan geliştirdiği ve kullanıcıların gözlüğe komutları bu sayede verebileceği paylaşılıyor. Ek olarak, Agios kod adlı bir yüzük aygıtla yine kullanıcıların hareket sensörü ile bilgi girişi yapabilmesinin de mümkün hale getirileceği kaydediliyor.

Bu akıllı gözlüğün estetiğinin geliştirme sürecinin ana endişelerinden biri olduğu ve boyutların küçültülerek kullanıcıların gerçekten kullanabileceği bir ürün yaratılmak istendiği vurgulanıyor. Facebook ve Luxottica şu an için ürünle ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmıyor.

İlginizi çekebilir: Daha Güvenli Bir Instagram Hesabı İçin İpuçları