Dell Technologies, Yeni Dell EMC PowerMax’i Tanıttı

In Bülten, Haber, İş by Emin ÇıtakLeave a Comment

Dell Technologies, Dell EMC PowerMax’te önemli güncellemeler yaptığını, en iyi performansı temin etmek için yeni nesil teknolojileri uygulamaya koyduğunu açıkladı.

Dell EMC PowerMax, 2018 yılında lanse edildikten bu yana üst düzey bankalar, bulut hizmeti sağlayıcıları ve sağlık şirketleri dahil tüm sektörlerdeki gelişmiş depolama teknolojilerini kullanan müşterilerine düşük gecikmenin önemli olduğu ve en yüksek esnekliğin temel gereksinim olduğu en zorlu uygulamalarını desteklemekte yardımcı oldu.

Dell EMC PowerMax, çift bağlantı noktalı Intel Optane SSD’lere ve kalıcı bellek olarak Depolama Sınıfı Belleğe (SCM) sahip piyasadaki ilk ürün. Dell ile Intel arasındaki ortak geliştirme çalışmalarının bir sonucu olan çift bağlantı noktalı Intel Optane SSD’ler, iki şirket arasındaki onlarca yıldır süregelen ortaklığın son hamleleri olarak dikkat çekiyor.

Dell Technologies ayrıca NVMe-oF’in artık tüm PowerMax çeşitlerinde sunulduğunu ve böylece günümüzün modern işletmelerinde ihtiyaç duyulan performansın sağlanması ve gecikmelerin azaltılması için gerçek uçtan uca NVMe’nin mümkün hale getirildiğini bildirdi.

PowerMax’te uçtan uca NVMe; yeni nitelikli PowerMax 32 Gb FC I/O modülleri, 32 Gb Connectrix anahtarlar, yönelticiler ve Dell EMC PowerPath çok yol oluşturma yazılımına sahip 32Gb NVMe ana makine adaptörleri sayesinde yapılabildi.

PowerMax’in eşsiz, ölçeği genişletilebilir, uçtan uca NVMe mimarisi ve sektörde ilk kez SCM’i kullanması müşterilere şu performans iyileştirmelerini sunan daha hızlı, daha verimli bir depolama sistemi sağlıyor:

• 15 M’ye Kadar IOPS
• 350 GB/sn’ye Kadar Bant Genişliği
• Yüzde 50’ye Kadar Daha İyi Tepki Süreleri
• 100us (mikro saniye) Altında Okuma Tepki Süreleri

PowerMax’in bütünleşik makine öğrenim motoru, öngörüsel analiz ve kalıp tanıma işlevlerinden yararlanarak verileri otomatik olarak kendi G/Ç profilindeki doğru ortam tipine (SCM veya Flash) yerleştiriyor. PowerMax, gerçek zamanlı olarak 40 milyon veri kümesini analiz edip tahmin ederek günde 6 milyar kararı destekliyor, böylece minimum maliyetle önemli bir zaman tasarrufu ve maksimum performans sunuyor.

Operasyonları Kolaylaştırma ve Hızlı Uygulama Geliştirme

Dell EMC PowerMax, artık müşterilerin altyapı işlemlerini ve DevOps iş akışlarını kolayca otomatikleştirmesini sağlıyor. Müşteriler, kapsayıcılara yerleştirilmiş iş yükleri dahil yapılandırma yönetimi ve uygulama dağıtımı için artık PowerMax depolama çözümünden yararlanabilir. Üstelik PowerMax’in otomatikleştirilmiş altyapı sağlama ve yönetme görevleri müşterilere şu şekilde çevik ve verimli BT operasyonları sunuyor.

Öncelikle, Dell EMC PowerMax için kısa süre önce yayınlanan Dell Technologies Cloud Onaylı Tasarımlar işletmelerin kendi hibrit bulut altyapılarını oluşturmalarına yardım ederken aynı zamanda bağımsız kapasite ölçekleme gibi harici depolamaya özgü eşsiz gereksinimlere sahip iş yükleri için dağıtım esnekliği ve entegre veri koruma gibi gelişmiş özellikler sunuyor.

Dell EMC Cloud Storage Services, Sistem Çökmesine Karşı Koruma amacıyla AWS, Google Cloud ve Microsoft Azure genelinde ve analizler ile testleri/geliştirmeyi içeren pek çok çoklu bulut kullanımı durumunda, genel kullanıma açık bir bulut hizmeti olarak Dell EMC Depolama çözümünü sunuyor. Sistem yönetiminde zaman tasarrufu için tasarlanmış olan Cloud Storage Services, herkese açık bulutlarda kurumsal derecede veri güvenliği, performans, kapasite, çoğaltma ve kullanılabilirlik sağlıyor.