Anasayfa Haber YouTube Music, Android 10 Cihazlarda Ön Yüklü Gelecek

YouTube Music, Android 10 Cihazlarda Ön Yüklü Gelecek

YouTube Music Android 10

Bundan böyle YouTube Music, Android 10 tabanlı tüm akıllı telefonlarda ön yüklü olacak.

Google ile gerçekleştirilen lisans anlaşmasının bir parçası olarak birçok Android akıllı telefon üreticisi çeşitli ilk parti uygulamaları cihazlarında ön yüklü olarak sunmak zorunda kalacak. Bunların başında da YouTube Music geliyor. YouTube Music, Android 10 cihazların tamamında ön yüklü gelecekken, Android 9 ve Google Pixel serisinde de aynı durum geçerli olacak.

Bu hamlede iki anahtar sebebin olduğu ifade ediliyor. Öncelikle şirket, yıllardır Android cihazlarda varsayılan müzik uygulaması olan Google Play Music’i değiştirmek istiyor. Google bu uygulamanın henüz fişini çekmiş olmasa da kullanıcıların bir şekilde YouTube Music’e geçmesi isteniyor. Bir diğer sebep ise Apple ve Spotify çevrimiçi müzik servisleri piyasasını 60 ve 108 milyon ücretli abone ile domine derken, Google’ın geride kalmış olması. YouTube Music abone sayısının 15 milyonun biraz üzerinde olduğu paylaşılıyor.

Google daha önce de 2017 yılında Samsung ile iş birliğine gitmiş ve Play Music, Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde ön yüklü gelmişti. Bakalım bu defa planlar tutacak mı?

İlginizi çekebilir: Hangisi Daha İyi: Apple Arcade Ve Google Play Pass Karşı Karşıya