Anasayfa Haber Bülten Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’IT Cup 2019’a Çağırıyor

Kaspersky Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarını Secur’IT Cup 2019’a Çağırıyor

Dünyanın dört bir yanından iddialı öğrencilerin katılacağı yarışmada daha güvenli bir gelecek oluşturmaya yönelik taze siber güvenlik fikirleri boy gösterecek.

Kaspersky, gençleri siber güvenlik sektörüne girmeleri için cesaretlendirecek eğitim girişimleri yürütüyor. Secur’IT Cup’19 yarışması, meraklı gençlere geleceğin en önemli üç sektörünü etkileyecek sorunları çözme fırsatı sunuyor.

  • Finans – Silici/şifreleyici yazılımlar ve gizli madencilik gibi dolandırıcılık yöntemlerini tespit eden mekanizmalar geliştirerek finans sektöründeki kişi ve kurumların koruma altına alınması.
  • Otomotiv – Sürücülü ve sürücüsüz araçlar için kontrol alanı ağı saldırıları, GPS ve diğer hassas verilerin sızdırılması gibi durumları önleyerek akıllı araç kurucularının güvenliğinin artırılması.
  • Makine öğrenimi – Siber güvenlik teknolojilerini geliştirmek ve siber saldırıların verdiği zararı azaltmak amacıyla makine öğrenimi yönteminin kullanılacağı yeni yolların keşfedilmesi.

Yarışmayla, mevcut siber güvenlik sorunlarını çözmeye ve en gelişmiş tehditlerle mücadeleye katkıda bulunacak projeleri olan öğrenciler ve genç araştırmacılara destek verilmesi hedefleniyor. Projeler; yazılım veya donanım prototipi, kod parçası, araştırma tabanlı plan ve başla şekillerde iletilebiliyor.

Yarışma için kayıtlar 25 Ekim 2019’da sona erecek. Katılımcıların kayıt için, bir proje veya araştırma teklifinin ayrıntılı tanımını ya da bir proje sunumu veya prototipi iletmesi gerekiyor. Uzman jüri tüm projeleri değerlendirerek finale kalacakların listesini belirleyecek. Katılımcılar bireysel veya takım olarak kayıt olabiliyor.

Tüm finalistler 4-5 Aralık tarihlerinde Lizbon’da düzenlenecek Kaspersky.Academy İş Ortakları Zirvesi’ndeki finale davet edilecek. Kazananlar burada açıklanacak ve 10.000 ABD Doları ödülün sahibi olacak. İkinciler ise dünyanın en önde gelen BT güvenliği uzmanlarını bir araya getiren uluslararası Kaspersky Güvenlik Analistleri Zirvesi 2020’ye katılacak. Üçüncüler de kendi yaşadıkları bölgede düzenlenecek bir siber güvenlik konferansına katılmaları için sponsorluk alacak.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.