Anasayfa Haber Windows 10 Ekim 2019 Güncellemesi Çok Yakında

Windows 10 Ekim 2019 Güncellemesi Çok Yakında

Windows 10 Ekim 2019 Güncellemesi

Küçük yenilikler sunacak Windows 10 Ekim 2019 Güncellemesi kullanıcılar ile her an buluşabilir.

Microsoft tarafından Windows 10 işletim sistemi için sunulacak ikinci özellik güncellemesi çok yakında kullanıcılar ile buluşacak gibi gözüküyor. Öncekilere bakılarak daha ufak yenilikler sunacak Windows 10 Ekim 2019 Güncellemesi birkaç gün içerisinde indirmeye sunulabilir.

Windows 10 19H2 ya da Windows 10 1909 sürümü, Windows Insider kullanıcıları için Release Önizlemesi üzerinde yerini almış durumda. 2 Ekim tarihinde gerçekleştirilen ve birçok yeniliğin paylaşıldığı Microsoft Surface etkinliğini de göz önünde bulundurduğumuzda, 4 Ekim tarihinin güncelleme için yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki güncelleme kadar heyecanla beklenmese de Windows 10 1909 sürümü büyük yeni özellikler sunmuyor. Bu güncellemeyi daha çok çeşitli düzeltmelerin ve geliştirmelerin sunulduğu bir servis paketi olarak görmek daha doğru. Öte yandan, dizüstü bilgisayarlar için daha iyi batarya ömrünün ve çok çekirdekli işlemcilerde potansiyel performans artışının sözü veriliyor. Bunun yanı sıra, Amazon Alexa gibi üçüncü parti dijital asistanların Windows 10 kilit ekranından sesle aktif hale getirilmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Windows 10X Çift Ekranlı ve Katlanabilir Bilgisayarlar İçin Geliyor