Anasayfa Haber Intel’in Yeni Modüler Bilgisayarı: The Element

Intel’in Yeni Modüler Bilgisayarı: The Element

Intel, Londra’da düzenlediği etkinlikte “The Element” adını verdiği yeni modüler bilgisayarını duyurdu.

Dün Intel, Londra’da yeni konsept ürünlerinin tanıtımı ve gösterisinin yapıldığı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Basitçe “The Element” olarak adlandırılan bu yeni ürün, temelde parçaları kolaylıkla değiştirebileceğiniz modüler bilgisayar kavramını sunmaya çalışıyor.

The Element, kendisine ait bir PCIe yuvası bulunan CPU, RAM ve depolamadan oluşan eksiksiz bir bilgisayar. Thunderbolt, HDMI, Ethernet, USB ve Wi-Fi gibi birçok G/Ç seçeneğine sahip olan Element, bilgi işlem için eksiksiz bir çözüm. Demo üründe Intel, bellek için iki adet SODIMM slotu ve depolama genişletme için iki M.2 yuvası ve bir Xeon CPU’yu BGA ile lehimlemiş ve hepsi doğrudan CPU soğutucusunu soğutan bir fan tarafından soğutulmakta. Güç, PCIe yuvasından (75 Watt) ve normal bir PSU’dan gelebilecek 8 pinli konnektörden sağlanıyor. Harici güç adaptörü  ile kartın 19 V’luk bir güç kaynağı ile çalıştırılması da seçenekler arasında.

İşte Intel’in yeni modüler bilgisayarı The Element:

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, The Element 2020 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Ancak satış yalnızca kurumsal işletmelere yapılacak.

İlginizi çekebilir: Yeni Cascade Lake-X İşlemciler ve HEDT Konusu