Anasayfa Haber Bioware Doğruladı, Yeni Mass Effect Oyunları Gelecek

Bioware Doğruladı, Yeni Mass Effect Oyunları Gelecek

2 yıl önce piyasaya sürülen Mass Effect: Andromeda büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Ama Bioware yine de seriyi devam ettirmeyi düşünüyor.

Mass Effect: Andromeda iki yıl önce çıkış yaptığında, dönemin en çok tartışılan oyunları arasında yer almıştı. Uzun süren bekleyişin ardından Mass Effect markası altında hatalı ve bitmemiş görünen bir oyunun sunulması birçok hayranı üzmüştü.

Oyunun beklendiği gibi düşük satış rakamları ile gözden düşmesi ve geçtiğimiz ilkbaharda satışa sunulan Anthem’in de ortalama bir başarıya ulaşması Bioware’ın EA Games bünyesindeki varlığını tehlikeye sokmuştu.

Polygon ile özel bir söyleşi gerçekleştiren Bioware Yapımcılarından Mike Darrah, Mass Effect ile işlerinin daha bitmediğini açıkladı. Mass Effect evrenin daha anlatılacak birçok hikaye olduğunu söyleyen Darrah, Androme’nın ardından seriye yeni oyunlar ekleneceğini ilk kez duyurmuş oldu.

Bioware Genel Müdürü Casey Hudson da, Mass Effect serisini ileriye taşıyacak adımlar atmak istediklerini söyleyerek, yeni oyuna yeşil ışık yaktı. Bakalım yeni Mass Effect oyunu ne zaman duyurulacak?