Pixelmator Pro 1.5 Avalon

Pixelmator Pro 1.5 Avalon Çıktı

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

macOS Catalina desteğine kavuşan Pixelmator Pro 1.5 Avalon performans geliştirmeleri ile artık daha güçlü.

Profesyonel görüntü düzenleme araçları ile gelen Pixelmator Pro yeni sürümü ile artık çok daha fazlasını sunuyor. Pixelmator Pro 1.5 Avalon ile macOS Catalina için tam destek sağlanırken akıllı ve makine öğreniminden gücünü alan gürültü kaldırma, büyük performans geliştirmeleri ve çok fazlası ile geliyor.

macOS Catalina desteği sayesinde Sidecar ve Apple Pencil desteği kullanıcılarla buluşuyor. Böylece masaüstü çalışma alanınızı iPad ile genişletebiliyorsunuz. Apple Pencil desteği de boyama, çizim, grafik tasarımı ve rötuşlama işlerinize katkı sağlıyor. Ek olarak, Touch Bar için tam destek ile kullanışlı kontroller her zaman elinizin altında oluyor.

Gürültü önleme özelliği ise Core ML ile kolayca kameraların düşük ışık koşullarında ortaya çıkarttığı parıldama ve renk gürültüsünü ortadan kaldırabiliyor. Görüntü sıkıştırma algoritmalarının yarattığı sorunlar bile ortadan kaldırılabiliyor. Performans geliştirmesinde ise yakınlaştırma ve kaydırmanın en az 10 kat daha hızlı olduğu ve tepkisel olduğu, hatta efekt ve boyamanın da 2.7 kat ve 2.4 kat hızlandığı paylaşılıyor. Apple tasarımı 1.500’den fazla ayarlanabilir vektör ikonu da uygulamada destekleniyor. Böylece sembol şablonlarını açıp özelleştirip kullanmak mümkün.

İlginizi çekebilir: macOS Catalina Hızlandırma Yöntemleri