Anasayfa Makale Pratik Google Chrome 78 Yenilikleri Nasıl Kullanılır?

Google Chrome 78 Yenilikleri Nasıl Kullanılır?

Google Chrome’un en güncel sürümü tüm siteler karanlık mod ve şifre bir dizi yenilik getiriyor. Nasıl kullanıldığına bakıyoruz.

Hem masaüstü hem de mobilde en fazla tercih edilen web tarayıcı Google Chrome, 78 sürümüyle yeni özellikler getiriyor. Bu sayede sekmeler kişiselleştirilebildiği gibi her web sitesi karanlık modda kullanılabiliyor. Ayrıca, artırılmış parola güvenliği de detaylar arasında.

Sekmeler Nasıl Özelleştirilebilir?

Yeni sekme sistemini aktif etmek için Google Chrome’u güncelledikten sonra adres çubuğuna ‘chrome://flags/#ntp-customization-menu-v2’ yazıp aktif edebilirsiniz.

Sekme Vurgu Kartları

Bu sayede herhangi bir sekmenin üstüne geldiğinizde artık varsayılan olarak küçük bir önizleme ekranı beliriyor.

Özelleştirme Seçenekleri

Üstelik yalnız bu da değil, Chrome’daki yeni özelleştirme seçenekleri de bu sayede aktif oluyor.

Tüm Sitelerde Karanlık Mod

Az önce de bahsettiğimiz gibi Chrome’un en yeni sürümü tüm sitelere karanlık mod getiriyor. Bunu aktif etmek için tarayıcı adres çubuğuna ‘chrome://flags/#enable-force-dark’ metnini yapıştırıp karşınıza gelen seçeneği onaylamak gerekiyor.

Şifre Kontrol Aracı

Chrome 78 ayrıca Chrome Parola Güvenliği aracını bütünleştiren ilk Chrome sürümü olma özelliği taşıyor. Eski uzantı, kullanıcıların genel veri ihlallerinde şifrelerinin sızdırılmış olup olmadığını kontrol etmelerini sağlardı. Şimdi bu seçenek Chrome’un kendi içine entegre edilmiş durumda. Adres çubuğuna ‘chrome://flags/#password-leak-detection’ yazarak aktif edebilirsiniz.