Y3K, ISAF 2019’da Yeni Güvenlik Teknolojilerini Tanıttı

In Bülten, Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Elektronik güvenlik sistemleri distribütörü Y3K, güvenlik sektörünün Avrupa ve Türkiye’deki en önemli etkinliklerinden biri olan ISAF’a katıldı.

Elektronik güvenlik sektörüne yönelik ürün gamını ISAF 2019’da tanıtan Y3K, video izleme ve yönetim sistemleri, geçiş kontrol, biyometrik, network ve yangın algılama sistem-leri ile kilit ve kapı aksesuarlarında öne çıkan yenilikleri fuar ziyaretçilerine gösterdi.

Y3K’nın ISAF’ta tanıttığı teknolojilerden biri olan Video Tabanlı Yangın Algılama (VFD) çözümü, şirkete göre standart yangın algılama sistemlerine oranla belli avantajlara sahip. Geleneksel sensör bazlı sistemlerde yangın algılama sensör içinde yapıldığı için dumanın sensöre kadar ulaşması gerekiyor. VFD çözümü ise yangın oluşmaya başladığı anda yangını kaynağında algılayabiliyor. VFD çözümündeki her bir kameranın 300 metrekareye varan alanlardaki yangınları net ve daha erken bir şekilde tespit edebilmesi, maliyet ve yönetim kolaylığı sağlayabilir.

Yapay zeka destekli video analiz teknolojisi Avigilon Appearance Search de fuarda gösterilen ürünler arasındaydı. Saatler süren görüntüler üzerinde tarama yapabilen analiz teknolojisi, tüm saha genelinde aranan belirli bir kişiyi veya nesneyi görüntüsünden tanıyor.

Y3K fuardaki standında ayrıca Vir-di’nin sahte parmak izini gerçeğinden ayırabilen yeni modellerinin yanı sıra kullanım ve kurulum açısından iris tanımayı çok daha pratik hale getiren CMITech EF-45 çözümü ve kullanıcılarına sadece akıllı telefon ya da saatlerini kullanarak kapıları açma imkanı veren HID Mobile Access çözümlerini de tanıttı.