Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro Tanıtıldı

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliklerine sahip Apple AirPods Pro kablosuz kulak içi kulaklıklar duyuruldu.

Apple tarafından yeni kulak içi kulaklık modeli olan AirPods Pro duyuruldu. Aktif Gürültü Engelleme özelliği ve çevrenizi duyabilmeniz için Şeffaf Mod sunan ürün, gün boyu kullanım olanağı sunuyor. Kulak içi kulaklık, AirPods gibi kutusundan çıkar çıkmaz kullanıma hazır hale gelirken, iPhone veya Apple Watch cihazlarınıza anında bağlanabiliyor.

Apple AirPods Pro Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Apple kablosuz kulakların öne çıkan özelliği tabii ki Aktif Gürültü Engelleme özelliği. Oldukça hafif bir kulaklık olan AirPods Pro, çevrenizden gelen sesleri engelleyerek dinlediğiniz şeye konsantre olmanıza yardımcı olabiliyor.

Şeffaf Mod ise dış seslerin kulağınıza ulaşmasına izin veriyor. Bu sayede çevrenizde olup bitenleri duyabiliyorsunuz. Dış ve iç kısım mikrofonları ile silikon uçların sağladığı ses yalıtımı kapatılabiliyor. Ürünün kutusundan 3 farklı boy seçeneğine sahip, içi konik tasarımlı yumuşak ve esnek uçlar çıkarken kişiye özel bir kullanım rahatlığı hedeflenmiş.

Kulaklıktaki özel tasarıma sahip yüksek gezinimli ve düşük distorsiyonlu sürücü ile güçlü baslar sunulacağı iddia ediliyor. Adaptif EQ ise tutarlı ve zengin bir dinleme deneyimi için müziği kulağınızın şekline uygun bir biçimde otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Üründeki Apple H1 çipi düşük ses gecikmesine olanak sağlıyor. Kulaklığın alt ucundaki Kuvvet Sensörü ile müziklerinizi ve aramalarınızı kontrol edebiliyor, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Siri ile Mesajları Seslendir özelliği sayesinde dijital asistan, gelen mesajları AirPods’unuzdan size otomatik olarak okuyor. Ses Paylaşımı özelliği, iki çift AirPods üzerinden aynı ses akışını bir arkadaşınızla paylaşma, böylece birlikte oyun oynayabilme, film izleyebilme veya müzik dinleyebilme deneyimi sunuyor.

Kulaklıklar tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod kapalıyken bu süre 5 saate kadar çıkıyor. Konuşma süresi ise 3,5 saate kadar olarak veriliyor. Yeni tasarımlı ve kulaklığın yapısına uygun olan daha geniş kablosuz şarj kutusu ise Qi sertifikalı şarj aygıtlarıyla veya Lightning konnektörüyle çalışıyor. Bu kutu 24 saatten fazla dinleme süresi, 18 saatten fazla konuşma süresi sağlıyor. Şarj kutusu ile 5 dakika şarjla yaklaşık 1 saat dinleme süresi veya yaklaşık 1 saat konuşma süresi sunulabiliyor.

Kulaklıklar ilk olarak 30 Ekim tarihinden itibaren 30 ülkede satışa sunulacak. Yurtdışı fiyatı ise 249 dolar. AirPods Pro Türkiye fiyatı ise 1.899 TL olarak açıklandı. Ülkemizde için satışların 1 ay sonra başlayacağını tahmin ediyoruz. Bu arada ürünü kullanabilmek için iOS 13.2 güncellemesinin yapılması gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Karanlık Mod, OLED Telefonların Pil Ömrünü Arttırıyor