Call of Duty Modern Warfare Yasaklandı mı?

In Haber by Recep Baltaş61 Comments

Yeni Call of Duty oyunu Modern Warfare, Türkiye’de satıştan kalkıyor ya da yasaklanıyor mu?

Güncelleme: Söz konusu yasak oyunun piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra kaldırıldı ve Call of Duty Modern Warfare yeniden mağazalarda satılmaya başlandı.

Oyun sektörü içerisinde konuya yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Call of Duty Modern Warfare Türkiye’de yasaklanıyor.

Henüz resmi kaynaklardan doğrulanmayan detayları aktarıyoruz, resmi duyuru ardından haberimizi güncelleyeceğiz. Yasağın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından getirildiği ve oyunun fiziksel sürümlerinin satışının devam etmeyeceği aktarılıyor.

İddiayı doğrular nitelikteki durumlardan biri de dağıtımcı Aral’ın oyunun normal fiziksel sürümlerinin satışını sonlandırmış olması. Firmanın sitesine girdiğinizde artık ana sayfada Modern Warfare görmek mümkün değil. Sitede sadece 1500 TL’lik Dark Edition‘ın satıldığını görüyoruz ki stokları bittiğinde bu ürünün de yenilenip yenilenmeyeceği belirsiz.

Oyunun satıştan kalktığı bir başka platform da D&R. Siteye girdiğinizde yeni Modern Warfare hiçbir şekilde stoklarda mevcut değil.

Öte yandan oyunun dijital platformlardaki satışı devam etmekte. Bu da iddiayı henüz kesin olarak doğrulamaya engel. Burada bir engelleme olup olmayacağını zaman gösterecek.