Yeni Steam Kütüphanesi

Yeni Steam Kütüphanesi Herkes İçin Kullanıma Açıldı

In Haber, Oyun by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Modern bir tasarıma kavuşan Yeni Steam Kütüphanesi tüm kullanıcılar için hazır.

Valve, Steam istemcisinin yeni kütüphane arayüzü tasarımını geçtiğimiz ay ilk kez göstermiş ve beta kanalı üzerinden erişime açmıştı. Şimdi ise yeni Steam Kütüphanesi tüm kullanıcılar için sunulmuş durumda. Kütüphanenin Ana Sayfa ve Koleksiyonlar olmak üzere iki ana bölüme ayrılması da gözlerden kaçmıyor.

Kütüphane arayüzü için artık çok daha kullanışlı bir ana sayfa sunuluyor. Yeni kütüphaneyle oyun güncellemelerinize, son oynadığınız oyunlara, arkadaş aktivitelerine ve koleksiyonlarınıza hızlı erişim olanağı kazanıyorsunuz. Özetle daha modern bir tasarım sizleri bekliyor.

Artık bir oyunun güncellenip güncellenmediğini kolayca görmekle kalmayıp, yeni etkinlikler özelliğiyle güncellemenin ne olduğunu ve oyuna neden tekrar şans vermeniz gerektiğini de görebileceksiniz. Oyunlarda yaşanan büyük gelişmelere dair bilgi sunulurken, kullanıcıların bildirim yağmurunu tutulmayacağı belirtiliyor. Arkadaşlarınızın neler oynadığını doğrudan kütüphane sayfasından görüntülemek de mümkün olacak. Raflar olarak anılan özelleştirilebilir bölümlerde ise belirli bir koleksiyondan belirli bir etikete sahip oyunlara kadar her şey barındırılabiliyor.

Güncelleme ile Remote Play Together betasından da faydalanılabileceğinin altı çiziliyor. Bu özellik sayesindeyse çok oyunculu oyunları Steam arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: EA ve Steam İş Birliği Star Wars Fallen Order İle Başladı