Anasayfa Haber Huawei, EMUI 10 Beta Erişimini Türkiye’ye Açtı

Huawei, EMUI 10 Beta Erişimini Türkiye’ye Açtı

Huawei EMUI 10 arayüzü

Huawei resmi sayfasında Android Q tabanlı EMUI 10 sürümünün beta test programlarını Türkiye için de başlattığını duyurdu.

Huawei, geçtiğimiz ay başlatmış olduğu test programlarından topladığı verilerle bazı hataları giderip yeni özellikler eklediği EMUI 10 Beta sürümünü, destekleyen cihazlar için daha geniş kullanıcı kitlesi için sunmaya başladı.

Öncelikle katılımın sınırlı sayıda olduğunu belirtelim. Programdan faydalanmak için ise desteklenen cihazlardan birine sahip olmanız gerekiyor. Açıklamaya göre seçilen cihazlar şu şekilde:

 • P30 Lite
 • Mate 20
 • Mate 20 Lite
 • Mate 20 Pro
 • Mate 20 X
 • Nova 5T
 • P Smart 2019
 • P Smart+ 2019

Teste katılmak için ise izlenilmesi gereken adımlar ise şu şekilde:

 1. BETA uygulamasını indirin ve kurun.
 2. Uygulamayı çalıştırıp şartları ve koşulları kabul edin.
 3. Huawei ID’nizi kullanarak giriş yapın, bu yalnızca ilk defa gerekli olacaktır. (Huawei kimliğiniz yoksa, e-posta veya cep telefonu numarasıyla yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.)
 4. En sağ altta yer alan “Kişisel” kısmına girin.
 5. Şimdi üstte yer alan “Projeye Katıl” seçeneğine tıklayın.
 6. Eğer cihazınız uygun ise yeni EMUI 10 Beta programını göreceksiniz.

Test konusunda birçok hatanın olabileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bu nedenle cihazına güveniyor, teknoloji konusunda maceracı ve Huawei’ye geri bildirimde bulunmak istiyorsanız teste dahil olabilirsiniz.

EMUI 10

EMUI 10 UI tasarımı, dergi tarzı mizanpajdan ilham alıyor. Buna ek olarak Morandi renk paleti, yeni ekran geçişi, simgeler, menüler ve bildirim panelini içeren daha temiz bir arayüz ile renklendirilmiş. EMUI’nin yeni sürümü ayrıca yeni renkli Always-On Display (AOD) özelliğini getiriyor.

EMUI 10 ayrıca daha fazla görsel rahatlık getiren yeni karanlık modu da ekliyor. İnsan faktörleri araştırması, bir rengin parlaklığının ve doygunluğunun açık veya koyu bir arka plana bağlı olarak farklı algılandığını ortaya koyuyor. Karanlık mod hem metinler hem de koyu arka planlar arasındaki renk kontrastını ayarlıyor ve metinlerin ve sistem simgelerinin rengini optimize ederek görsel tutarlılık, rahatlık ve okunabilirlik sağlıyor.