Intel cascade Lake X

Intel Cascade Lake-X İşlemcilerin Çıkış Tarihi Ertelenebilir

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Son paylaşılan raporlara göre Intel Cascade Lake-X işlemcilerin çıkış tarihi ertelenebilir.

Intel Cascade Lake-X ya da diğer adı ile 10. nesil Core X işlemci serileri ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. Son yayınlanan raporlara doğrultusunda 5 Kasım‘da tanıtılması beklenen işlemcilerin çıkış tarihinin 25 Kasım‘a erteleneceği ileri sürüldü.

Hatırlarsanız, Intel geçtiğimiz ay 10. nesil Core X işlemcilerini lanse ederken kullanılabilirlik için Kasım ayını işaret etmişti. Intel, lansman sırasında her ne kadar çıkış tarihi ile ilgili bilgi vermemiş olsa da Intel’e yakın çoğu kaynak 5 Kasım tarihini gösteriyordu.

Ancak son paylaşılan paylaşılan raporlarda Intel’in yeniden plan değiştirdiğini görmekteyiz. Bu kısımda elde edilen verilere göre 10. nesil Core X işlemcilerin 5 Kasım yerine 25 Kasım‘da tanıtılacağı belirtiliyor.

Şimdilik, Intel’in neden böyle bir hamleye imza attığı bilinmiyor. Ancak, bu kısımda elde edilen bilgiler doğrultusuna bu gecikmenin ana sebebi olarak AMD’nin 3. nesil Threadripper programı gösteriliyor. Bildiğiniz üzere AMD, 6 Kasım’da düzenlenecek olan Meet The Experts seminerinde 3. nesil Threadripper serisi ile ilgili bir takım detayları kullanıcılar ile paylaşması bekleniyor.

Intel’in ise bu kısımda AMD’nin 3. nesil Threadripper programına göre fiyatlandırma stratejisinde değişikliklere gidebileceği düşünülüyor. Tabii, şimdilik tüm bunların bir varsayımdan ibaret olduğunu da belirtmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir: DisplayPort 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey