Photoshop Camera

Adobe Photoshop Camera Duyuruldu

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

iOS ve Android için Photoshop Camera çektiğiniz fotoğraflara bambaşka bir boyut katacak.

Adobe MAX konferansı sırasında duyurulan Photoshop Camera uygulaması, doğrudan akıllı telefonunuzun kamerası üzerinden Photoshop’lanmış fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Birçok kamera uygulaması gibi uygulama üzerinden fotoğraf çekmek, düzenlemek ve sosyal medya ağlarında paylaşmak mümkün. Ek olarak, güçlü Photoshop seviyesindeki otomatik yapay zeka düzeltmeleri, özel lensleri ve diğer araçları ile uygulama geliştiricisinin deneyimini ortaya koyuyor.

Profesyonel fotoğrafçılar yerine özellikle influencer ve sosyal medya kullanıcılarını hedefleyen uygulama Sensei AI ile fotoğraftaki konuyu tanımlayarak işe başlıyor. Daha sonra buna göre öneriler veriliyor ve otomatik olarak çekim için en iyi ayarlamalar yapılıyor. Yapay zekanın dinamik aralık, tonlar, manzara türü, yüz bölgeleri gibi teknik içerikleri de anladığının altı çiziliyor. Oldukça yaratıcı filtreler ile fotoğraflarınıza bambaşka bir boyut katabilecek uygulama ile neler yapılabileceğini görsellerde görmeniz mümkün.

Uygulamanın çeşitli lenslere de erişim olanağı sunacağı belirtiliyor. Öte yandan, bunların uygulama içi satın almalar yoluyla edinilebilmesi ihtimali yüksek. Örneğin bazı lenslerin pop sanatçısı Billie Ellish ile yapılan iş birliği sonucunda ortaya çıktığı paylaşılıyor.

Uygulamanın iOS ve Android için açık ön izleme sürümüne erişmek için bu adresi ziyaret edip kayıt yaptırmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir: iPad İçin Adobe Photoshop İndirmeye Sunuldu