Rahatsız Edici WhatsApp Grup Mesajlar

Rahatsız Edici WhatsApp Grup Mesajları İçin Yeni Önlem

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Rahatsız edici WhatsApp grup mesajları için yeni bir çözüm geliştirildi.

WhatsApp yeni özellikler ile kullanıcılara aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol olanağı sunuyor. Kişilerin sizleri grup sohbetlere eklemesini engellemenin yeni yolu ise Hiç Kimse seçeneğinin yerine, artık Şunlar Hariç Kişilerim seçeneğinin sunulması. Bu seçenek size belirli kişileri dışarıda bırakma veya tümünü seçme olanağı veriyor. Örneğin; yakın arkadaşlarınız ve aileniz sizi bir sohbete ekleyebilecek ancak iş arkadaşınız sizin izniniz olmadan sizi herhangi bir grup sohbetin içerisine çekemeyecek.

Daha önce olduğu gibi izni olmayan sohbet yöneticileri hala bireysel sohbet aracılığıyla size özel bir davet gönderebilecek. Bu davet size gruba katılma seçeneği sunacak. Daveti kabul etmek içinse 3 gününüz bulunuyor. Yani bu davete cevap vermemeyi tercih ederseniz görmezden gelebilirsiniz.

Bu yenilik iOS ve Android için aktif hale gelmiş durumda. Ayrıca, WhatsApp’ın böyle bir değişiklik yapması istenmeyen grup davetlerinin hala bir sorun olduğunu onaylar nitelikte diyebiliriz. Bu hamle aynı zamanda yalan haberler ile mücadele çabasının da bir parçası olarak kabul edilebilir.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?