Anasayfa Makale WhatsApp’ta İstemediğiniz Gruplara Dahil Olmayı Nasıl Önlersiniz?

WhatsApp’ta İstemediğiniz Gruplara Dahil Olmayı Nasıl Önlersiniz?

WhatsApp’ta otomatik dahil olunan gruplar bir süre sonra can sıkıcı boyuta ulaşabiliyor. Uygulama için yayınlanan yeni güncelleme istenmeyen gruplara dahil olmayı engellemeyi sağlıyor.

WhatsApp, hemen her konuda olduğu gibi otomatik dahil olunan gruplar için gizlilik endişesi yaşıyor. Birkaç aydır test aşamasındaki yeni özellik, bu problemin üstesinden gelerek istenmeyen gruplara dahil olmayı önlüyor.

Şu an kademeli olarak sunulan güncelleme, hangi kişilerin sizi gruplara dahil edebileceğinizi seçmeye yarıyor. Böylece onay vermezseniz tanıdığınız ya da numarasını dahi bilmediğiniz kişiler sizi gruplara ekleyemiyor.

WhatsApp açıldığında işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar / Hesaplar / Gizlilik / Gruplar yolunu izlemek yeterli. Burada ‘… Dışındaki Kişilerim’ seçeneği yer alıyor. Böylece gruplarına katılmak istediğiniz kişileri hızlıca belirleyebilirsiniz. Yani bu listenin dışında kalan kişiler sizi hiçbir gruba dahil edemiyor.

Dünya genelinde 1.6 milyar kişinin aktif olarak kullandığı WhatsApp, zaman zaman taciz ve benzer sebeplerle gündeme geliyor. Şu ana kadar istenmeyen gruplar da bu işin bir parçası oluyordu. Ama bundan böyle gizlilik ayarları yapıldığında en azından bu konudaki problemler ortadan kalkacak gibi görünüyor.