Red Dead Redemption 2 PC Sorunları Çözülemiyor

In Haber, Oyun by Gizem Zalimalioğlu5 Comments

Red Dead Redemption 2 sevenleriyle buluştu ancak oyunu PC’de oynamak için gün sayan kullanıcılar hatalar ve optimizasyon sorunlarıyla uğraşmaya devam ediyor.

Red Dead Redemption 2 geçtiğimiz günlerde PC oyuncularına açıldı ancak çökme sorunlarının yamalara rağmen devam etmesi sosyal medyada gündem oldu. Oyuncuların yoğunlukla yaşadığı şikayetlerden ilki; çökme sorunu. Oyunu henüz başlatma aşamasındayken hata veriyor ve kapanıyor.

Oyunu başlatabilen kullanıcılar da çökme sorunundan kaçamadı. Oyun 30 ila 45 dakika arası çökmeler yaşamaya devam ediyor. Online bölümde de ses iletişiminde hatalar ve kesintiler meydana geliyor.

rdr 2 ile ilgili görsel sonucu

Oyunu deneyenler minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir AMD RX 480 ve Intel i5-6500 kullanmalarına karşın her 30 saniyede bir hareketi donduran aksaklıklar yaşadıklarını belirtiyor. RTX 2080 ve i9-9900K (DX12’den daha çok Vulkan API’sini kullanırken) ise her yarım saatte bir bile olsa, hafif kare hızı kesilmelerine rastladığını ifade ediliyor.

Öte yandan, konuyla ilgili Rockstar‘dan düzeltme amaçlı güncellemeler gelmeye devam ediyor. Siz de oyun ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız Tochnopat Sosyal üzerinde konu açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Terry Bogard, Super Smash Bros Ultimate ile Geri Döndü