Anasayfa Haber Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Ne Zaman Hazır Olacak?

Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Ne Zaman Hazır Olacak?

Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı

Apple artırılmış gerçeklik başlığı ve artırılmış gerçeklik gözlüğü için planlanan çıkış tarihleri belli oldu.

Apple artırılmış gerçeklik konusuna en ciddi yaklaşan şirketler arasında yer alıyor. Son olarak şirketin içinden sızan bilgilere göre, Apple artırılmış gerçeklik başlığı için 2022, artırılmış gerçeklik gözlükleri içinse 2023 yılına işaret ediliyor.

Steve Jobs Theater’da 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşen ve sanal gerçeklik ile artırılmış gerçeklik bölümlerinden sorumlu Apple Başkan Yardımcısı Mike Rockwell’in yer aldığı toplantıda, artırılmış gerçeklik başlığının tasarım ve özellikleri konuşulmuş. Hatta hem başlık hem de gözlüğün geliştirme zaman çizelgesinin de gösterildiği belirtiliyor. Şirketin 2021’de geliştiriciler ile iletişime geçerek platform için üçüncü parti yazılımlar geliştirmesinin isteneceği ve böylece çıkışa hazır olmak istendiği de bilgiler arasında.

Mevcut prototiplerin batarya ve çiplere ev sahipliği yapan ince çerçeveli ve yüksek fiyatlı güneş gözlükleri gibi gözüktüğü paylaşılıyor. Hatta şirketin cihaz kullanımdayken gözlük camlarının kararması için çalışmalar yürüttüğü söyleniyor.

Apple’ın bu yeni teknolojilerinin gelecek 10 yılda iPhone akıllı telefonların yerini alabileceği düşünülüyor. Tabii ki ciddi anlamda farklı form faktörünün buna ne kadar izin vereceğini zaman gösterecek. Ne de olsa geçmişte bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojiler günümüzde birer birer gerçekleşiyor.

İlginizi çekebilir: Apple Watch Akıllı Saat Satışlarında Liderliğini Devam Ettiriyor